Безпека життя працюючих – справа кожного

Спостерігаючи стійку тенденцію до зниження загальної кількості нещасних випадків на виробництві в Україні та області, треба зазначити, що рівень травматизму в агропромисловому комплексі залишається високим і займає друге місце після вугільної галузі, як по загальному травматизму, так і зі смертельними наслідками.

Протягом 2019 року у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу зареєстровано 80 випадків смертельного травматизму. За 2018 рік 67 випадків (збільшення на 13 випадків або на 19%).

Всього в суб’єктів господарювання АПК у Волинській області протягом 2019 року зареєстровано  10 нещасних випадків проти 10 у 2018 р. ( 0 ), з них, 4 зі смертельним наслідком проти 1 у 2018 р. ( +3 ), у тому числі  2- внаслідок ДТП;

Лісове господарство-3 нещасних випадки проти 1 у 2018 р. ( +2 ), з них, 1 зі смертельним наслідком проти 1 у 2018 р. ( 0 );

Харчова і переробна промисловість — 7 нещасних випадків проти 8 у 2018 р.    ( -1 ), з них, 1 зі смертельним наслідком проти 1 у 2018 р. ( 0 );

На даний час у річному циклі агропромислового комплексу стартує перший етап хліборобів – весняно-польові роботи. Зважаючи на те, що Волинська область є аграрною, стан справ до створення безпечних умов праці та вжиття дієвих заходів із профілактики виробничого травматизму в сільськогосподарському виробництві вимагає від керівників та спеціалістів цих підприємств підвищеної уваги, особливо під час експлуатації сільськогосподарської техніки.

Нехтування правилами охорони праці в цих умовах може призвести до підвищення рівня виробничого травматизму, тому сільгоспвиробникам необхідно мобілізувати всі зусилля на виконання вимог безпеки під час розробки технології процесів та організації посівних робіт.

Все велике починається з малого, а тому від якості проведеного інструктажу та перевірки технічного стану посівної техніки напряму залежить життя працівників. Крім цього потрібно не допускати до експлуатації сільськогосподарські трактори без електростартерного запуску двигуна з кабіни та з відсутньою або несправною системою блокування запуску двигуна при включеній передачі.

Одним з головних питань є проведення передрейсового та після рейсового медичних оглядів водіїв і механізаторів, підвищення відповідальності за своєчасне повернення сільськогосподарської техніки на спеціальні майданчики, організації санітарно-побутового обслуговування працюючих, забезпечення їх засобами індивідуального захисту.

Приймаючи до уваги те, що під час   карантинних заходів ( березень-квітень)       службовими та посадовими особами припинено здійснення усіх заходів державного нагляду (контролю), що підлягали здійсненню, чи були заплановані в зазначений період, звертаємося до керівників сільськогосподарських підприємств, спеціалістів та працівників галузі не нехтувати безпекою праці, пускаючи на самоплив стан промислової безпеки та охорони праці, а з повною відповідальністю віднестись до виконання вимог нормативно-правових актів з охорони праці, збереження життя і недопущення виробничого травматизму.

 

Начальник  відділу нагляду в АПК та СКС                        Савенко В.М.