«Безпека та гігієна праці, підбір та соціальні гарантії працівників» —

під такою назвою у приміщенні Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості відбувся семінар для роботодавців за участю представників Управління Держпраці у Волинській області.

В семінарі взяли участь представники підприємств, що працюють в галузях будівництва, охорони здоров’я, громадського харчування, переробної промисловості.

Про проведення атестації робочих місць за умовами праці детально розповіла присутнім начальник відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці у Волинській області Валентина Воробей.

Основна мета атестації полягає у регулюванні відносин між роботодавцем і працівниками у галузі реалізації прав на здорові й безпечні умови праці, пільгове пенсійне забезпечення, пільги та компенсації за роботу у несприятливих умовах.

Згідно якого Порядку здійснюється атестація робочих місць, склад комісії та її повноваження, де знайти організацію, що робить дослідження факторів виробничого середовища – питання, що розглядались під час зустрічі. Присутні із захопленням слухали доповідача, адже Валентина Костянтинівна вміло поєднувала норми законодавства із випадками з робочої практики.

Головний державний інспектор з відділу питань гігієни праці Павло Капітула опрацював із слухачами інформацію щодо дотримання вимог санітарних норм та правил своєчасного здійснення профілактичних заходів, спрямованих на попередження шкідливої дії факторів виробничого середовища і трудового процесу, збереження здоров’я працівників, наявності обов’язкових медичних оглядів. Також присутні отримали зразки документів щодо визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичним оглядам.

Представники Управління Держпраці у Волинській області запрошують всіх охочих до співпраці. Володимир-Волинська міськрайонна філія Волинського обласного центру зайнятості і надалі планує залучати спеціалістів Управління Держпраці для спільного діалогу.