Безпечне поводження суб’єктів господарювання з аміачною селітрою під контролем Держпраці

27 серпня заступник Голови Держпраці Алла Горбатюк та посадові особи Служби взяли участь у нараді, яку організувала Федерація роботодавців України. На заході також були присутні представники Союзу хіміків України, спеціалізованого морського порту «Ніка-Тера» та виробники міндобрив (ПрАТ “АЗОТ”).

Темою обговорення стали питання поводження з вибухонебезпечними речовинами, а саме: амонію – нітрата (аміачна селітра), та упорядкування питань безпеки під час зберігання аміачної селітри.

Фахівці Держпраці (Василь Лісовик, Олександр Ігнатов та Артур Демченко) поінформували учасників заходу, що відповідно до доручення Прем’єр-міністра України від 06.08.2020 року, станом на 26.08.2020 проведено перевірки 244 суб’єктів господарювання. Перевірено 258 об’єктів, виявлено 651 порушення та притягнуто до адміністративної відповідальності 49 посадових осіб. Окрім цього подано 4 позовні заяви про зупинення виконання робіт, експлуатації складів та зберігання селітри.

Під час перевірок виявлено факт зберігання 40 690 тон аміачної селітри.

Усі учасники зустрічі підкреслили важливість проведення таких заходів, а також необхідність спільного напрацювання механізмів вирішення складних ситуацій для попередження порушень.

Представники хімічної галузі наголосили, що на підприємствах діє відпрацьована роками система безпеки та постійний контроль, як внутрішній, так і з боку відповідних органів. При цьому виконуються норми добровільних стандартів якості ISO.

Частіше за все надзвичайні події трапляються там, де є несанкціоноване зберігання та поводження із речовиною, або відсутній контроль за її хімічним складом, оскільки основну небезпеку несуть саме домішки, які можуть потрапити до нітрату амонію при неналежному поводженні з ними, або вплив зовнішніх факторів (наприклад зварювальні роботи).

За результатами наради учасники домовились, що бізнес сформує комплексні пропозиції щодо обговорюваної проблематики та змін до законодавства і направить їх Держпраці, як органу з координації питань поводження з вибухопожежонебезпечними речовинами для узагальнення та направлення Уряду. Також відповідні пропозиції будуть направлені до інших державних органів, виходячи з їх компетенції.

За інформацією Держпраці України