Бліц-навчання для роботодавців: «Сучасні механізми соціального захисту людей від безробіття»

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області взяли участь у бліц-навчанні для роботодавців на тему: «Сучасні механізми соціального захисту людей від безробіття», яке було проведено у Нововолинському міському центрі зайнятості. Мета проведення такого заходу — мотивація роботодавця створювати та адаптовувати робочі місця для працевлаштування осіб з особливими потребами з гідною оплатою праці.

У заході також взяли участь представники 11 економічно активних підприємств міста та працівники центру зайнятості.

Розпочав бліц-навчання директор Нововолинського МЦЗ Ігор Кантор, який розповів про мету зустрічі, ознайомив зі складом учасників та порядком проведення, також презентував послуги служби зайнятості для роботодавців.

Головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Олена Полозкова  зосередила увагу присутніх на основних статтях Кодексу законiв про працю України, а саме статті 265  Відповідальність за порушення законодавства про працю, Порядком накладення штрафiв за порушення законодавства про зайнятiсть населення. Також, зупинилась на типових порушеннях законодавства про працю, виявлених при перевірках: ст. 115 КЗпП України — несвоєчасна виплата заробітної плати працівникам,  ст. 21 та ч.1 ст. 116 — несвоєчасна виплата відпускних та розрахункових, ч.4 ст. 80 – ненадання щорічних відпусток, ч.1 ст.95 — проведення і виплата заробітної плати до законодавчо встановлених розмірів, ст.62 — незастосування надурочних годин на підприємстві, ст.106 — оплата праці за надурочно відпрацьовані години. Також розповіла про терміни подання повідомлення про прийнятих працівників до фіскальної служби, розміри штрафних санкцій за порушення законодавства.

Під час проведення бліц-навчання співрозмовники порушили активну дискусію, обмінялись думками, а також дійшли згоди, що проведення таких бліц-навчань корисне та необхідне в подальшому для попередження порушень у сфері законодавства про працю та зайнятість.