Волинська область: проведено масштабні навчання з ліквідації аварій на автозаправному комплексі

На Волині відбулися протиаварійні та протипожежні тренування на автозаправному комплексі, під час яких відпрацювали та вдосконалили правильність дій та навиків у випадках аварійних ситуацій. Участь у тренуваннях брав заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області Ігор Кузьмінський.

Навчання з охорони праці, цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки відбулися на АЗК у с. Вишнів Любомльського району Волині. Організатором тренувань є ПАТ «Концерн Галнафтогаз».

IMG_2491

Під час тренінгу було визначено ризики, обговорено дії з профілактики травматизму.

Ігор Кузьмінський наголосив на особливостях державного нагляду за охороною праці, промисловою безпекою та трудовим законодавством. Зауважив, що Управління Держпраці завжди йде назустріч тим, хто хоче попередити виникнення нещасних випадків, а не лише ліквідовувати наслідки. Зрозуміло, що практичні навики згодяться більше ніж теоретичні знання.

Участь у навчаннях також брали представники органів місцевої влади, рятувальники, працівники екстреного реагування, об’єктової добровільної пожежної дружини та представники нафтогазової компанії з усієї країни, які відповідають за пожежну безпеку та охорону праці.

Під час спільних тактично-практичних занять були змодельовані аварійні ситуації, які можуть трапитись на такому об’єкті підвищеної небезпеки, як автозаправний комплекс.

За вимислом, на АЗК легковий автомобіль вдарився у паливовоз з подальшим витоком світлих нафтопродуктів. У авто перебувала людина, яка внаслідок отриманих травм, була нерухома. У результаті ДТП відбулася розгерметизація ємності з пальним та витік небезпечної речовини.

IMG_2503

Черговий диспетчер АЗК повідомив про «аварію» служби екстреного реагування. За кілька хвилин після дзвінка прибули пожежники, працівники оперативно-рятувальних підрозділів та аварійно-рятувального загону спецпризначення.

Звісно, витік пального з пошкодженої цистерни зупинили, наклавши спеціальний бандаж, провели демонтаж легкового автомобіля, визволили потерпілого, якого медики на швидкій відвезли до лікарні.

Ще одна відпрацьована ситуація – під час заправки зрідженим вуглеводним газом загорівся автомобіль на території автозаправного комплексу. Черговий диспетчер АЗК викликав служби екстреного реагування. Добровільна пожежна дружина ліквідувала загорання за допомогою великогабаритного вогнегасника. Пожежники, які приїхали за кілька хвилин після виклику, ліквідували пожежу остаточно.

Всі присутні мали можливість отримати практичні знання з ліквідації та запобігання надзвичайних ситуацій на об’єктах зберігання, транспортування та реалізації нафтопродуктів.

IMG_2586IMG_2631