Волинське управління Держпраці надало роз’яснення щодо невиплати заробітної плати

Посадові особи управління Держпраці у Волинській області розглянули звернення на «Урядову гарячу лінію» щодо невиплати заробітної плати адміністрацією ТзОВ «Дельта-Тек» жителю Одеської області м. Авангард.

Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до роз’яснень заступника Міністра соціальної політики України В. Ярошенко, до затвердження нового Порядку проведення перевірок додержання законодавства про працю та зайнятість населення, Державна служба України з питань праці може здійснювати перевірки відповідно до Порядку проведення перевірок посадовими особами Державної інспекції України з питань праці та її територіальних органів, яка затверджена наказом від 02.07.2012 р. №390. Даним порядком визначено, що перевірки проводяться за місцем провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання за документами, ведення яких передбачено чинним законодавством про працю України.

Статтею 233 КЗпП України передбачено, що у разі порушення законодавства про оплату праці працівник має право звернутися до суду з позовом про стягнення належної йому заробітної плати без обмеження будь-яким строком.

У разі несплати заборгованості із заробітної плати, працівники мають право вирішити питання щодо стягнення цієї заборгованості із заробітної плати у судовому порядку.

Згідно ст. 5 Закону України «Про судовий збір» позивачі за подання позовів про стягнення заробітної плати, поновлення на роботі та за іншими вимогами, що випливають із трудових відносин звільняються від сплати державного мита.