Волинське Управління Держпраці проводить семінари з охорони праці для лісових та лісомисливських господарств

На Волині розпочато серію бліц-семінарів між Управлінням Держпраці у Волинській області та підприємствами Волинського обласного управління лісомисливського господарства.

Темою заходу визначено – «Стан промислової безпеки та охорони праці в галузі лісового господарства. Основні проблеми промислової безпеки та охорони праці в галузі, шляхи їх вирішення. Додержання законодавства України про працю».

«Функції Управління не мають карального характеру, про що свідчать такі превентивні заходи, як семінари, які дають можливість отримати змістовні знання та кваліфіковану інформацію з питань охорони праці. Спеціалісти Управління, ділячись своїм досвідом, працюють на кінцевий результат нашої співпраці – збереження життя та здоров’я працівників у процесі трудової діяльності. А працівники лісових та лісомисливських господарств поглиблять знання з основ охорони та гігієни праці, з правил безпеки на виробництві» — розпочав бліц-навчання Ігор Кузьмінський, заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області.

  

Під час семінару  обговорено стан охорони праці на підприємствах галузі лісового господарства, проаналізовано стан травматизму, наголошено на основних завданнях з дотримання вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці та визначено основні напрямки співпраці.

Актуальність питання викликана збільшенням показників смертельного травматизму у лісових господарствах області. Загалом, на підприємствах Волині протягом 8 місяців 2017 року загинуло 4 працівника, 2 з яких отримали смертельні виробничі травми у лісових господарствах. Один працівник загинув у ДП «Колківське лісове господарство», другий – у ФОП Гордійчук В.В., який займається лісосічними роботами.

Окремо зупинилися на питанні додержання законодавства України про працю. Наталія Киричук, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління, надала присутнім роз’яснення законодавства в питанні додержання мінімальних гарантій працівникам та легалізації праці.

На відкритті ряду бліц-семінарів були присутні директори державних лісових та лісомисливських господарств, а наступні семінари буде проведено для головних спеціалістів, які безпосередньо відповідають за безпеку виробничого процесу.