Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Охорона праці очима дітей»

Конкурс проводиться в рамках Всеукраїнської акції «Охорона праці – очима дітей», метою якого є привернення уваги суспільства, в тому числі свідомо-активної молоді, до існуючих проблем у сфері охорони праці.

Метою проведення конкурсу є формування свідомої позиції молоді щодо значення та місця здорових і безпечних умов праці в різних сферах суспільного життя; акцентування уваги дітей та молоді як майбутніх працівників на виробничих небезпеках та ризиках; профілактика виробничого травматизму шляхом наголошення на важливості формування високої культури безпеки праці та оцінювання ризиків, що супроводжують трудову діяльність дорослих; привернення уваги суспільства до існуючих проблем у сфері охорони праці; популяризація сучасних підходів до управління охороною праці, формування превентивної культури охорони праці; активізація творчого потенціалу дітей та молоді, сприяння розвитку дитячої творчості та виявлення, вибір та підтримка талановитої молоді.

Конкурс організовується і проводиться Державним підприємством «Редакція журналу «Охорона праці» під патронатом Держпраці та територіальних органів Держпраці.

Конкурс складається з двох етапів: Перший етап впродовж грудень 2015 року – лютий 2016 року – відбіркові регіональні тури. Другий етап – березень — квітень 2016 року – фінал та оголошення переможців.

Учасниками конкурсу є учні, вихованці, слухачі середніх загальноосвітніх шкіл, позашкільних навчальних закладів, трьох вікових груп: автори робіт віком від 6 до 10 років; автори робіт віком від 11 до 14 років; автори робіт віком від 15 до 18 років.

Конкурс проводиться за напрямом художньої творчості – малюнок.

Конкурсні роботи мають бути виконані за тематикою охорони праці та промислової безпеки, а саме: безпечного ведення робіт у вугільній, деревообробній промисловості, сільському, лісовому та ліфтовому господарствах, медичній сфері, будівництві, на транспорті.

Приймаються лише індивідуальні оригінальні авторські роботи, що відповідають умовам конкурсу.

Малюнки повинні відповідати таким вимогам:

1.На конкурс подаються малюнки у довільній графічній, живописній формах виконані олівцями, олійними, акварельними фарбами чи гуашшю.

2.Розмір роботи не повинен бути більшим за формат А-2.

3.Роботи не повинні оформлятися рамкою, паспарту, наклейками тощо.

4.На зворотному боці кожної конкурсної роботи необхідно зазначити українською мовою: назву роботи; прізвище, ім’я, по батькові та дату народження автора; місце проживання (повну адресу) автора, контактний телефон; сферу діяльності батьків; назву навчального закладу; прізвище, ім’я, по батькові методичного керівника.

Роботи будуть оцінюватися за наступними критеріями: відповідність роботи тематиці Конкурсу, актуальність теми; практичне значення; доцільність наданих рекомендацій та порад, використання знаків безпеки; оригінальність та оформлення; ступінь самостійності автора у виконанні роботи; якість роботи.

Конкурсні роботи для підбиття підсумків Конкурсу на Волині надсилаються учасниками до Управління Держпраці у Волинській області не пізніше 15 лютого 2016 року за адресою м. Луцьк вул. Кравчука, 22-В.