Всеукраїнський семінар: круглий стіл з представниками ЄС-МОП, передача досвіду, ознайомлення з виробничими потужностями Хмельниччини

В рамках проведення Всеукраїнського семінару «Про підвищення ефективності здійснення заходів державного нагляду на підприємствах агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери» відбувся круглий стіл із представниками Міжнародної організації праці — менеджером проекту ЄС-МОП в Україні «Зміцнення адміністрації праці з метою покращення умов праці і подолання незадекларованої праці» Антоніу Сантуш та національним координатором проекту ЄС-МОП Софією Литвин.

Антоніу Сантуш розповів учасникам круглого столу про досвід Інспекції праці з безпеки та гігієни праці у країнах Європейського Союзу. Звернув увагу на Національний профіль з БГП, який містить опис нинішньої системи безпеки та гігієни праці в Україні. Наголосив на основних іі принципах, серед яких перехід від існуючого низькорівневого підходу до безпеки і гігієни праці, основаного на неминучості ризиків, до високорівневого і проактивного підходу на основі методики управління ризиками; оцінка і запобігання ризикам; оптимізація кількості правових актів; широка інформаційно-роз’яснювальна робота; відповідальність роботодавців за забезпечення безпеки та здоров’я працівників у всіх аспектах, пов’язаних з роботою, і на всіх етапах виробничого процесу. Окреслив аспекти національної системи попередження професійних ризиків, що представляє певну мережу сфер і одиниць: інспекція, регулювання, ліцензування, сертифікація, стандартизація, дослідження, навчання, інформування, консультація і участь, технічні служби превенції, медичний нагляд.

 

У ході третього дня семінару керівники структурних підрозділів Держпраці поділилися своїми напрацюваннями стосовно безпечної експлуатації транспортних засобів суб’єктами господарювання АПК та СКС, а також встановлення контролю з боку посадових осіб підприємств, в частині дотримання працівниками вимог Правил дорожнього руху України під час експлуатації транспортних засобів. Порушили питання дотримання охорони праці у закладах оздоровлення та відпочинку дітей.

Начальник відділу експертної роботи, ринкового нагляду та надання адміністративних послуг Держпраці Сергій Бабенко доповів присутнім про безпечність продукції на ринку, останні зміни та перспективи у дозвільній системі.

 

Також начальник служби охорони праці ПАТ «Миронівський МХП» Олег Дзеркаль поділився досвідом з учасники заходу з впровадження європейських стандартів охорони праці в діяльності підприємств групи ПАТ «Миронівський МХП».

На завершення семінару учасники форуму відвідали та ознайомилися з виробничими потужностями та безпекою праці на ПАТ «Подільський цемент».