Відбулося засідання робочоі групи з питань запобігання використанню незадекларованої праці

Робоча група провела аналіз кількості застрахованих осіб, стану незадекларованої праці в регіоні, їх динаміки та загальних тенденцій з метою визначення найбільш ризикованих сфер господарювання та категорій роботодавців.

У постійно діючу робочу групу з питань запобігання використанню незадекларованої праці входять представники Управління Держпраці, Головного управління Пенсійного фонду України, Головного управління статистики, Головного управління ДПС, УПД ГУНП, Федерації профспілок, Головного Управління Держпродспоживслужби у Волинській області, Волинського обласного центру зайнятості.

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області Оксана Рубльова наголосила на важливості спільної роботи в напрямку легалізації трудових відносин.

Заступник директора Волинського обласного центру зайнятості Тарас Семенюк запропонував проводити спільні семінари, онлайн конференції та круглі столи з роботодавцями щодо переваг офіційного працевлаштування та легалізації трудових відносин.

Начальник відділу перевірок податкових агентів управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Волинській області Андрій Ткачук зазначив про ефективність проведення спільних перевірок суб’єктів господарювання та зауважив про сфери господарювання з найвищим рівнем ризику використання незадекларованої праці, а саме галузі торгівлі, будівництва та транспортна сфера.

Заступник начальника фінансово-економічного управління — начальника відділу забезпечення Бюджету Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області  Надія Цаль звернула увагу на оперативному обіміні даними, необхідними для успішного виявлення і подолання незадекларованої праці.

Представники робочої групи вирішили проводити постійну спільну роботу щодо запобігання незадекларованої праці шляхом обміну даними, спільними інформаційними та контрольними заходами, висвітленням переваг офіційного працевлаштування в ЗМІ,  організацією спільних конференцій у галузях з найбільшим ризиком використання незадекларованої найманої праці.