Відбулося урочисте засідання з нагоди Дня охорони праці

26 квітня 2018 року відбулося урочисте засідання з нагоди проведення в Україні Всесвітнього дня охорони праці. Цього року цей день проходить під девізом «Захищене і здорове покоління».

  

Нагадаємо, що за ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня, як День охорони праці в Україні.

Захід відбувся за участі посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області, Федерації профспілок Волині, ДП «Волинський ЕТЦ», ВД ФСС України у Волинській області. Запрошено було також ветеранів, які своєю багаторічною працею зробили внесок у стан промислової безпеки та охорони праці на підприємствах області.

  

Відкрила урочисте засідання Іванна Дубинка-Філозоф, голова Федерації профспілок області, словами привітання з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. Наголосила, що в залі зібралися люди, які відповідають за працю, за її комфортність, безпеку, її ціну та цінність. Також закликала присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять людей, які загинули під час виконання трудових обов’язків.

Ростислав Стасько, начальник Управління Держпраці у Волинській області, наголосив присутнім на важливості проведення Дня охорони праці та втіленні у життя всіх заходів з нагоди його проведення, які було розроблено Організаційним комітетом. Окремо зупинився на рівні виробничого травматизму на підприємствах Волинської області та закликав усіх присутніх і надалі дбати про створення належних та безпечних умов праці.

«Збереження здоров’я молодого покоління позитивно впливатиме на розвиток національної економіки. Відомо, що витрати, які несе держава через виробничі травми та професійні захворювання молоді, у майбутньому стають значно більшими, ніж стосовно дорослих працівників. Адже виробнича травма, яку молода людина отримує на початку свого трудового життя, може призвести до довгострокових порушень її здоров’я, через що вона не зможе бути активним членом суспільства та не скористається набутими під час навчання знаннями. Доволі часто молоді працівники приймають не досить обдумані рішення, пов’язані з ризиками, та не усвідомлюють, що їхня необачність на роботі може спричинити небезпеку не тільки для їхнього життя, але й для життя і здоров’я тих, хто їх оточує. Закликаємо всі заінтересовані сторони сприяти організації гідних і безпечних умов праці для молодих працівників, долучатися до роботи з формування культури безпеки та гігієни праці», — зауважив Ростислав Стасько.

  

На завершення було вручено почесні грамоти та подяки за внесок у створення належних умов праці та налагодження безпечного виробничого процесу працівникам, які своєю щоденною працею бережуть чиєсь здоров’я та життя. Почесною грамотою Обкому профспілки працівників держустанов нагороджено начальника Управління Держпраці у Волинській області Ростислава Стаська.