Відбулося урочисте засідання з нагоди Дня охорони праці

28 квітня 2016 року відбулося урочисте засідання з нагоди проведення в Україні Всесвітнього дня охорони праці. Цього року цей день проходить під девізом «Стрес на робочому місці: колективний виклик».

Нагадаємо, що за ініціативи Міжнародної організації праці (МОП) з метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року, понад 100 країн світу відзначають Всесвітній день охорони праці. Наша держава підтримала цю ініціативу і відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 № 685/2006 визначила 28 квітня як День охорони праці в Україні.

Сьогоднішній захід відбувся за участі посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області, Федерації профспілок Волині, ДП «Волинський ЕТЦ», Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві. Запрошено було також ветеранів, які своєю багаторічною працею зробили внесок у стан промислової безпеки та охорони праці на підприємствах області, студентів Луцького національного технічного університету спеціальності «Охорона праці».

Відкрила урочисте засідання Іванна Дубинка-Філозоф, голова Федерації профспілок області, словами привітання з нагоди Всесвітнього дня охорони праці. Наголосила, що в залі зібралися люди, які відповідають за працю, за її комфортність, безпеку, її ціну та цінність. Також закликала присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять людей, які загинули під час виконання трудових обов’язків.

Вячеслав Савенко, начальник відділу нагляду в АПК та СКС Управління Держпраці у Волинській області, наголосив присутнім на важливості проведення Дня охорони праці та втіленні у життя всіх заходів з нагоди його проведення, які було розроблено Організаційним комітетом. Окремо зупинився на рівні виробничого травматизму на підприємствах Волинської області та закликав усіх присутніх і надалі дбати про створення належних та безпечних умов праці.

Тетяна Федотова, фахівець з питань стресостійкості, кандидат психологічних наук, розповіла присутнім про значення поняття «стрес», його причини та наслідки, про моральний стан людини, яка йде на виробничий ризик.

Про основні принципи та напрямки роботи, пріоритетні завдання розповіли представники ДП «Волинський ЕТЦ» та Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві.

На завершення було вручено почесні грамоти та подяки за внесок у створення належних умов праці та налагодження безпечного виробничого процесу працівникам, які своєю щоденною працею бережуть чиєсь здоров’я та життя.IMG_1103IMG_1109IMG_1108IMG_1111