Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що за завідомо недостовірні відомості у декларації державного службовця передбачено адміністративний штраф та кримінальну відповідальність.

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

За несвоєчасне подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів громадян, відповідно до ч.1 ст. 172-6 КУАП.

Неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про відкриття валютного рахунку в установі банку-резидента або про суттєві зміни у майновому стані тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів громадян, відповідно до ч.2 ст. 172-6 КУАП.

Подання завідомо недостовірних відомостей, майно на суму 100-250 МЗП або 138-344 тис. грн тягне за собою накладення штрафу від 17 тис.грн до 42,5 тис.грн.

 КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ.

Набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, у власність активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі – караються позбавленням волі на строк від двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна, відповідно до ст.368-2 Кримінального Кодексу України.

Подання суб’єктом декларування завідомо недостовірних відомостей або умисне неподання суб’єктом декларування зазначеної декларації (більше, ніж 344,5 тис. грн.) караються штрафом 42,5-51 тис. грн.., громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавлення волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, відповідно до ст.366-1 Кримінального Кодексу України.