В рамках інформаційної кампанії «Виходь на світло!» посадовці Управління інспекційної діяльності у Волинській області провели інформаційно-роз’яснювальні роботи з питань безпеки праці при експлуатації газового господарства.

Обладнання, яке використовує газ, по якому він подається, регулюється та обліковується, належить до об’єктів підвищеної небезпеки і вимагає особливої обережності при експлуатації. Фахівці акцентували увагу на тому, що:

-до обслуговування газового обладнання, газопроводів і газорегуляторних установок допускаються особи віком від 18 років, що пройшли курс навчання та склали відповідні іспити.

-на підприємствах, що використовують газ як паливо, наказом роботодавця призначаються особи, відповідальні за безпечну експлуатацію газового господарства, а для забезпечення нагляду за його технічним станом створюється газова служба або ці функції по договору виконує районна служба газового господарства.

-працівники, що експлуатують газові установки, проходять періодичну перевірку знань з безпечних прийомів роботи щорічно, а інженерно-технічні працівники – один раз на три роки.

-прокладання газопроводів і монтаж газових об’єктів проводять із суворим дотриманням правил безпеки в газовому господарстві та правил безпеки в будівництві.

-після монтажу газопроводи та інші газові об’єкти приймаються комісією, до якої входять представники замовника, будівельно-монтажної організації, служби газового господарства міста або району та органу Держпромгірнагляду. Приймання об’єктів оформляється відповідним документом (актом), що дозволяє їх експлуатацію.

Більше інформації на інформаційному порталі

https://pratsia.in.ua.xn--l1a