Держпраці проведено онлайн зустріч з представниками підприємств легкої промисловості щодо запобігання розповсюдження Covid-19

Посадові особи Держпраці провели онлайн зустріч з представниками підприємств легкої промисловості різних регіонів України з метою обговорення заходів щодо запобігання розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19.

В обговоренні взяли участь заступник директора департаменту з питань праці Олена Коновалова, начальник відділу з питань гігієни праці та атестації робочих місць за умовами праці Людмила Харчук, представники виконавчої дирекції Асоціації «Укрлегпром» та керівники флагманських підприємств різних підгалузей легкої промисловості.

У ході прямої лінії роботодавців цікавили питання організації роботи під час карантину, підстави для перевірок Держпраці, відповідальність роботодавця за зростання кількості хворих на підприємстві, виявлення контактних осіб тощо.

Олена Коновалова зазначила, що в умовах епідемії на Держпраці покладено в основному інформаційно-роз’яснювальні обов’язки, основним перевіряючим органом є Держпродспоживслужба. Однотипної інструкції для роботодавців щодо організації протиепідемічного режиму наразі немає, адже кожне підприємство має свою специфіку роботи. Проте існують  рекомендації ВООЗ.

Людмила Харчук звернула увагу учасників заходу на такі загальні рекомендації, як термометрія, графік дезінфекції, інструктаж співробітників, забезпечення ЗІЗ, дистанція 1,5 м, ізоляція хворих в разі виявлення, проведення загальної дезінфекції після виявлення випадку захворювання тощо.

За результатами заходу було вирішено ініціювати зустріч з представниками Держпродспоживслужби та підготувати галузеві рекомендації щодо дій роботодавців легпрому під час COVID-19. 

Разом з тим, посадові особи Держпраці підкреслили готовність до співпраці загалом та в кожному окремому ситуативному випадку.

За інформацією Держпраці України