Держпраці продовжує інформування роботодавців та працівників з питань атестації робочих місць за умовами праці

В зв’ язку з тим, що карантин продовжено та обмежено вільний доступ громадян, представників підприємств, установ та організацій до приміщення Управління.Держпраці у Волинській області, громадяни та представники підприємств користуються консультаціями в телефонному режимі.

Зокрема, Валентина Воробей – начальник відділу з питань експертизи умов праці наголошує, що відповідно до змісту статті 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, а відповідно до статті 153 Кодексу законів про працю України забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці покладається на роботодавця.

У випадку, коли технологічний процес, використовуване обладнання, сировина та матеріали є джерелами шкідливих і небезпечних виробничих факторів та забезпечення повною мірою здорових умов праці не є можливим, держава гарантує право на певні пільги та компенсації працівникам, які працюють в несприятливих умовах праці.

Відповідно до ст. 51,76,100,166 Кодексу законів про працю України  та ст. 7 Закону України «Про охорону праці» право на надання таких видів пільг та компенсацій, як безоплатне забезпечення молоком,  скорочення тривалості робочого часу, щорічна додаткова оплачувана відпустка, пенсія за віком на пільгових умовах, оплата праці у підвищеному розмірі визначається виключно за результатами атестації робочих місць за умовами праці, Порядок проведення якої затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.1992 № 442.

Дані питання постійно розглядаються посадовими особами відділу з питань  експертизи умов праці Управління Держпраці у Волинській області на семінарах, нарадах та при наданні консультацій.

Зокрема, на виконання окремого доручення Голови Державної служби України з питань праці, щодо забезпечення надання посадовими особами консультацій громадянам  через соціальні мережі чи комунікаційні засоби, інспекторами відділу з питань експертизи умов праці, станом на 1 вересня 2020 року, проведено 252 консультації з питань охорони та гігієни праці, в тому числі: 181 консультацію – з питань порядку проведення атестації робочих місць; 58 консультацій з питань пільг та компенсацій за роботу шкідливих та важких умовах праці; 6 – про порядок забезпечення працівників молоком за роботу у шкідливих умовах праці та 7- інше.

Також роз’яснювалося питання щодо термінів проведення атестації під час дії карантину. Одночасно наголошується про відповідальність керівників підприємств, організацій за своєчасне та якісне проведення атестації.

Такі інформаційно-консультаційні роботи і надалі продовжуватимуть проводити посадові особи відділу з питань експертизи умов праці до припинення дії карантинних обмежень передбачених постановою Кабінету Міністрів України «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 22 липня 2020 р. № 641.