Для представників закладів охорони здоров’я Волині проведено семінар-навчання

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області  разом з Управлінням охорони здоров’я Волинської ОДА провели спільне семінар-навчання на тему «Заходи профілактики щодо розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19. Організація і процедура проведення медичних оглядів працівників. Порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці…».

smart  

У ході проведення навчання обговорено питання по дотриманню профілактичних рекомендацій, які допоможуть мінімізувати поширення коронавірусної інфекції COVID-19 шляхом доведення інформації до населення області та роботодавців. Під час семінару також детально обговорено питання експертизи умов праці, гігієни праці та атестації робочих місць.

Валентина Воробей, начальник відділу з питань експертизи умов праці  Управління, зауважила, що у кожного працівника повинно бути своє робоче місце, де необхідно створити нешкідливі та безпечні умови праці. Тому, головною метою атестації робочих місць за умовами праці є регулювання відносин між роботодавцем та працівниками щодо реалізації їхніх прав на охорону здоров’я і безпечні умови праці, пільги й компенсації за роботу в несприятливих умовах.

Також наголосила, що відповідно до п. 2.14. Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, якщо працівник має право на пенсію за віком на пільгових умовах, запис у трудовій книжці робиться на підставі наказу, виданого за результатами атестації робочих місць, і має відповідати найменуванню Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах

smart

Начальник відділу з питань гігієни праці Світлана Шеремета наголосила на необхідності створення безпечних умов праці і не розповсюдження корона вірусної інфекції COVID-19 серед працівників лікувальних закладів. Окремо наголосила на питанні росту професійної захворюваності в області у 2020 році. Зауважила, що лікувально-профілактичним закладам необхідно покращити якість проведення попередніх (періодичних) медичних оглядів працівників певних категорій з урахуванням диспансерних груп хворих та протипоказань до роботи за станом здоров’я.

Обов′язковою вимогою до організації і проведення медоглядів закладами охорони здоров’я є залучення до проведення медоглядів лікарів, які мають підготовку з профпатології та обізнані з умовами  праці працівників,  особливостями виробництва та шкідливими факторами виробничого середовища, їх гігієнічною  оцінкою й можливою професійною патологією на даній дільниці, у цеху, на виробництві.Учасникам заходу роздано друковані матеріали (плакати та флаєри) на тему зниження ризиків інфікування коронавірусом.