Для роботодавців Луцька проведено семінар

У Луцькому міському центрі зайнятості проведено семінар для роботодавців міста на тему «Безпека та гігієна праці, підбір та соціальні гарантії працівників».

Захід проведено посадовими особами Управління Держпраці у Волинській області. Участь у заході взяли 30 роботодавців Луцька.

Під час семінару обговорили питання охорони та гігієни праці; порядок проведення атестації робочих місць за умовами праці; пільг та компенсацій за роботу у важких і шкідливих умовах праці; відповідальність за порушення законодавства про працю; особливості здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

Заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Наталія Ганя зупинилася на дотриманні законодавства про працю та ознайомила присутніх з новим Порядком здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, про легалізацію використання праці найманих працівників та про розміри штрафів за порушення чинного законодавства.

Начальник відділу з питань гігієни праці Світлана Шеремета акцентувала увагу присутніх на необхідності дотримання вимог Порядку проведення медичних оглядів працівників певних категорій, своєчасне виявлення ранніх ознак професійних та професійно обумовлених захворювань.

Начальник відділу з питань експертизи умов праці Валентина Воробей детально роз’яснила присутнім роботодавцям мету та основні завдання проведення атестації робочих місць за умовами праці. Було зазначено, що головною метою атестації є регулювання відносин між роботодавцем та працівниками щодо реалізації їхніх прав на охорону здоров’я і безпечні умови праці, пільги й компенсації за роботу в несприятливих умовах.