Для інспекторів праці об’єднаних територіальних громад проведено семінар-навчання

25 квітня проведено тематичний короткостроковий семінар на тему «Організація роботи з контролю за додержанням законодавства про працю в об’єднаній територіальній громаді» для інспекторів праці ОТГ, міських (міст обласного значення) рад.

Захід відбувся з ініціативи та за участі посадових осіб Управління Держпраці у Волинській області та Волинського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

  

Під час семінару розглянули наступні питання:

— Вимоги законодавства про працю та охорону праці в Україні.

— Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю.

— Проведення інспекційних відвідувань та організація невиїзних інспектувань. Оформлення результатів інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань, тощо.

«На сьогодні, 23 об’єднані територіальні громади з 40-ка та усі міста обласного значення прийняли рішення створити відповідні структурні підрозділи або передбачити здійснення відповідних функцій посадовими особами наявних структурних підрозділів», — зазначив перший заступник начальника Управління Юрій Бондарчук.

Також зазначив присутнім інспекторам праці, що Управління готове співпрацювати з інспекторами праці ОТГ і надавати інформаційну та консультативну допомогу.

Сергій Соколов, завідувач сектору юридичного забезпечення Управління, зупинився на вимогах законодавчих актів, якими визначено порядок здійснення контролю за законодавством про працю, наголосив на особливостях його здійснення інспекторами праці виконкомів сільських та селищних об’єднаних територіальних громад та звернув увагу на проблемні питання щодо цього.

Наталія Ганя, заступник начальника відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління, зупинилась на основних вимогах Кодексу Законів про праці України, детально охарактеризувала порядок проведення інспекційних відвідувань та оформлення їх результатів.

  

Перший заступник начальника Управління вручив вісім посвідчень інспекторів праці органу місцевого самоврядування, а на завершення семінар-навчання вручено сертифікати.