ДО УВАГИ КЕРІВНИКІВ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ!

Управління Держпраці України у Волинській області інформує.

Наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України від 30.11.2015  № 1553, затверджено план комплексних перевірок підприємств на 2016 рік, в тому числі і органами Державної служби України з питань праці.

В плані комплексних планових заходів державного нагляду (контролю) органів державного нагляду (контролю) на 2016 рік зазначені: назва суб’єкта господарювання, ідентифікаційний код або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи – підприємця, перелік органів державного нагляду (контролю), які мають перевірити цього суб’єкта господарювання та дата початку проведення комплексного планового заходу.

Закон України від 25.12.2014 р. № 71-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», направлений на регулювання відносин, що виникають у сфері справляння податків і зборів, та встановлює обмеження щодо проведення перевірок лише тими контролюючими органами, що визначенні пунктом 41.1 статті 41 Податкового кодексу України, а саме: Державною фіскальною службою України та її територіальними органами.

Управління Держпраці у Волинській області, відповідно до «Положення про Управління Держпраці у Волинській області», затвердженого  наказом Державної служби України з питань праці від 28.05 2015 року № 38, не є контролюючим органом  системи Державної фіскальної служби і не наділене повноваженнями у сфері справляння податків і зборів.

 

Враховуючи викладене, на даний час обмежень щодо проведення Управління Держпраці у Волинській області перевірок у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, поводження з вибуховими матеріалами, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення, немає.

 

            Крім того Управління звертає увагу, що за невиконання законних вимог посадових осіб центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони праці та з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, або створення перешкод для діяльності цього органу,  ст. ст. 188-4 та 188-6 КУпАП, передбачена адміністративна відповідальність.

Нагадаємо, законопроекти  №2531а, №2418а та №2422а,  які передбачають обмеження термінів та кількості перевірок, ще очікують на друге читання у Верховній Раді України.

Ознайомитися з планом комплексних перевірок можна тут:

http://www.me.gov.ua/Documents/Detail?lang=uk-UA&id=37556cd4-7f18-40d7-985c-00b92157c34d&title=NakazMinekonomrozvitkuVid30-11-2015-1553-proZatverdzhenniaPlanuKompleksnikhPlanovikhZakhodivDerzhavnogoNagliadu-kontroliu-