До уваги суб’єктів господарювання!

Управління Держпраці у Волинській області, керуючись статтею  19 Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», з метою надання загальних консультацій суб’єктам господарювання щодо вимог законодавства про працю до провадження господарської діяльності та здійснення державного нагляду (контролю) органами Держпраці, інформує.

Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», яка набрала чинності  16.05.2017 року, затверджено «Порядок здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю» та «Порядок здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю».

Вказана постанова набрала чинності 16.05.2017 року.

Однак, на даний час, інспектори праці Управління Держпраці у Волинській області проводять виключно превентивні заходи з метою надання роз’яснень законодавства про працю суб’єктам господарювання та не видають документи реагування, які визначено Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. № 295 «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Окрім того, інспектори праці Управління беруть участь у роботі робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, створених органами місцевого самоврядування.

Основною метою діяльності робочих груп є інформування суб’єктів господарювання та надання консультацій щодо дотримання законодавства про працю.

         Під час проведення інспекторами праці превентивних заходів, суб’єкти господарювання мають можливість привести свої внутрішні нормативні акти у відповідність із законодавством, самостійно усунути порушення вимог законодавства про працю без притягнення до встановленої законом відповідальності.