До 15 травня в Україні триває Європейський тиждень громадського здоров’я

Отож не забуваймо про заходи безпеки під час послаблення карантину та майбутнього виходу з нього. Зокрема, важливим є психічне здоров’я працівників, які готуються вийти на роботу. Тому працедавцям варто подбати про створення оптимальної атмосфери для співробітників.

🔷Підтримуйте соціальні зв’язки

Налагодьте комунікації. Це допоможе працівникам відчувати причетність до команди і взаємну підтримку.

🔷Пам’ятайте про час роботи і відпочинку

Співробітникам, що працюють дистанційно, варто нагадувати про перерви в роботі та їх завершення у певний час. Надмірне перебування за комп’ютером може зашкодити фізичному та психічному здоров’ю. Цього принципу бажано дотримуватися і працівникам, які поступово повертаються до роботи в офісі. Їм буде потрібен час, щоб перелаштуватися на офісний графік.

🔷Будьте відкритими та чесними

Інформуйте працівників про плани розвитку та адаптування вашої організації до змін, пов’язаних із пандемією COVID-19.

🔷Розпізнавайте ознаки стресу

Це допоможе вчасно підтримати колег. Зниження активності, головні болі, безсоння і дратівливість — лише деякі ознаки, на які слід звернути увагу.

🔷Підтримуйте колектив

Якщо у компанії є можливості для психологічної підтримки, розвантаження, було б добре періодично розповідати про це працівникам. Якщо таких можливостей немає, варто розмістити на видному місці контактну інформацію гарячих ліній, організацій, які надають психологічну допомогу.

🔷Заохочуйте корисні звички та активності

Можна організувати спільні щоденні фізичні заняття — онлайн або у спеціальному приміщенні на території офісу чи поблизу. Також корисними є дихальні практики. Їх можна виконувати безпосередньо за робочим місцем. Щоденні дихальні вправи можуть допомогти боротися зі стресом. Можна запровадити традицію спільного перегляду фільмів, а потім обмінюватися враженнями онлайн чи проводити корпоративні вікторини.

🔷Гарантуйте безпечні умови праці

Працівники можуть відчувати психологічний тиск через карантинні заходи. Важливо створити безпечні умови для роботи в офісі: регулярно дезінфікувати приміщення, дотримуватися соціальної дистанції, нагадувати працівникам про етикет кашлю та чхання, а також важливість щоденних фізичних вправ.

За інформацією Центру громадського здоровя України