ДП «Маневицьке лісове господарство» працює на попередження випадків травматизму

З метою надання методичної та роз’яснювальної роботи головний державний інспектор Управління Держпраці у Волинській області Віктор Качковський відвідав державне підприємство «Маневицьке лісове господарство».

Керівництво лісгоспу звернулося до Управління з листом про надання консультативної допомоги в питанні дотримання законодавства про охорону праці.

Такого роду звернення пояснюється тим, що на підприємствах лісової та деревообробної галузі Волині спостерігається зростання рівня загального та смертельного травматизму – на восьми підприємствах галузі сталися нещасні випадки.

Тому деякі суб’єкти господарювання з власної ініціативи запрошують інспектора Управління проконсультувати працівників та надати методичну допомогу з метою недопущення випадків травмування.

Під час проведеної наради з керівництвом лісового господарства інспектор окремо зупинився на рівні виробничого травматизму в Україні та у Волинській області, проаналізував обставини та причини настання нещасних випадків в лісовій галузі. Наголосив на обов’язковому дотриманні вимог нормативно-правових актів з охорони праці.

img_2412  img_2441

Чим цікаве ДП «Маневицьке лісове господарство»? Ще на початку 2013 року підприємство перебувало у занедбаному стані – мінімальні заробітні плати, неофіційне працевлаштування, про безпечні умови праці для працівників не варто було й говорити. З приходом на посаду нового керівника Володимира Радіона ситуація кардинально змінилася. До його призначення на підприємстві працювало 137 працівників, зараз – 414. На сьогоднішній день всі працівники офіційно працевлаштовані, рівень заробітної плати є найвищим серед інших підприємств району. А до інженера з охорони праці у директора підприємства особливі вимоги, адже майже всі працівники працюють на роботах підвищеної небезпеки.

Державний інспектор Управління відмітив позитивну роботу інженера з охорони праці Маневицького лісового господарства Ольги Пащенко. Стало відомо, що затрати на фінансування заходів з охорони праці перевищують встановлений законом рівень.

img_2400 img_2423

Технологічне обладнання, обладнання деревообробних цехів і нижнього складу та технологічні процеси лісозаготівлі і трелювання лісу доведені до вимог нормативно-правових актів з охорони праці. Підприємство отримало дозволи на виконання робіт підвищеної небезпеки.

Робочі місця зі шкідливими умовами праці атестовані. Працівники, котрі на них працюють, отримують пільги та компенсації за роботу в таких умовах.

Під час обстеження підприємства інспектор оглянув робочі місця працівників на нижньому складі та у цеху переробки деревини. Було виявлено незначні порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці, на які вказано відповідальним особам підприємства. Виявлені недоліки було усунуто фахівцями лісгоспу до завершення обстеження.

img_2461  img_2391