Ефективна взаємодія інспекторів Держпраці та гірників сприяла зростанню економічних показників у гірничодобувній галузі

Одним із завдань Державної служби України з питань праці є здійснення нагляду за дотриманням законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки. Встановлення мораторію на проведення планових перевірок підприємств інспекторами Держпраці протягом 2014-2016 років призвело до того, що підприємці стали ігнорувати вимоги законодавства щодо належної організації системи охорони праці на підприємстві.

З 2016 року розпочалися планові заходи з контролю за дотриманням вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки.

Так, фахівці Криворізького гірничопромислового управління після завершення мораторію здійснили перевірки підприємств гірничодобувної галузі, а саме: ПРАТ «Центральний ГЗК», ПРАТ «Північний ГЗК», ПАТ «Південний ГЗК», ПРАТ «Інгулецький ГЗК», ГД ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», ПРАТ «Полтавський ГЗК», ТОВ «Єристівський ГЗК», ПАТ «Покровський ГЗК».

У результаті проведеної роботи на підприємствах гірничодобувної галузі, нагляд щодо яких здійснює Головне управління Держпраці у Дніпропетровській області, за І півріччя 2016 року обсяг розкривних робіт становив 47789 тис.м3, а протягом І півріччя 2017 року він сягнув 79806,2 тис.м3Отже, приріст розкривних робіт становить 32017,2 тис.м3, порівняно з 2016 роком обсяги розкриву збільшились на 67%.

Такі дані свідчать про ефективну взаємодію фахівців Криворізького гірничопромислового управління та Головного Управління Держпраці у Дніпропетровській області. Підприємства своєчасно усувають виявлені під час перевірок порушення, що гарантує безпечне ведення робіт, надає можливість вийти на проектні показники розкривних робіт, а також раціонально використовувати  корисні копалини.

Збільшення обсягів розкриву дало змогу збільшити видобуток руди до 27 млн тонн, виробництва концентрату – до 9,6 млн тонн, що є поштовхом до зростання економічних показників в гірничодобувній галузі та економіки України в цілому.

Джерело інформації: Державна служба України з питань праці