Завершено розслідування аварії, яка сталася у Луцьку на вулиці Потебні

Завершено технічне розслідування причин виникнення аварії у Луцьку на вул. Потебні, 57, пов’язаної з використанням газу у побуті.

Нагадаємо, 5 листопада 2016 року у Луцьку на вул. Потебні стався можливий вибух газоповітряної суміші, у результаті чого зруйновано несучі конструкції, вікна та дах будинку. Мешканець будинку, 1962 року народження, отримав термічні опіки тіла та верхніх дихальних шляхів.

Наказом Управління Держпраці у Волинській області було створено комісію з технічного розслідування нещасного випадку, яка з’ясувала обставини та причини його настання (відповідно до Порядку проведення технічного розслідування обставин та причин виникнення аварій пов’язаних з використанням газу у побуті).

До складу комісії з технічного розслідування нещасного випадку увійшли посадові особи Управління Держпраці в області, спеціалісти ДП «Волинський експертно-технічний центр» та представники ПАТ «Волиньгаз».

img_3135  img_3136

У ході розслідування та з висновку експертизи, проведеної фахівцями Волинського експертно-технічного центру, встановлено, що однією з ймовірних причин вибуху була концентрація газоповітряної суміші. Система газопостачання будинку 57 по вулиці Потебні була побудована згідно проекту. Після аварії газові прилади не зазнали пошкодження. Проте, як з’ясувалося, система газопостачання зруйнована, і саме через значне руйнування будинку та системи газопостачання, технічних причин виникнення аварії, пов’язаної з використанням газу у побуті, не встановлено.

Доречно нагадати, що згідно нормативно-правових актів з охорони праці, відповідальність за технічний стан і безпечну експлуатацію об’єктів, побутових газових приладів і апаратів, димових і вентиляційних каналів, ущільнення вводів підземних інженерних комунікацій в будинки і будівлі покладається на їх власників.

Управління Держпраці у Волинській області вкотре звертається до жителів м. Луцька та Волинської області – будьте особливо обережними при використанні газу в побуті і пам’ятайте, що тільки за умов дотримання правил безпечного користування газовими приладами, утриманням їх у справному технічному стані, вчасного виявлення порушень тяги, проведення прочищення димових та вентиляційних каналів можна гарантувати безпеку, комфорт і затишок у Ваших домівках.