Розяснення щодо надання відпусток під час карантину

Завідувач сектору персоналу Управління Держпраці у Волинській області Наталія Найман роз’яснює вимоги чинного законодавства щодо надання відпусток під час карантину.

Інспектор праці на порозі: що має знати роботодавець у 2018 році?

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що якщо раніше періодичність перевірок базувалася на критеріях ризику, як-от заборгованість з виплати зарплати, невідповідність кількості працівників суб’єкта господарювання обсягам виробництва…

Трудові відносини з працівниками закладів освіти після утворення об’єднаних територіальних громад

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що Закон України «Про освіту» від 05.09.2017 № 2145-VIII змінив систему управління закладами освіти. Відтепер заклади дошкільної та загальної середньої освіти переходять у власність та підпорядкування об’єднаним територіальним громадам.

Погодинна оплата праці: чи проводити доплату до мінімального розміру зарплати (3200 грн)?

У Мінсоцполітики роз’яснили, чи потрібно проводити доплату до мінімального місячного розміру зарплати у разі встановлення погодинної оплати праці.

Чи може роботодавець бути притягнутий до відповідальності, яка передбачена ст. 265 КЗпП України, за непроведення розрахунку при звільненні працівника з дотриманням ст. 116 КЗпП України?

Згідно з яким абзазем частини другої ст. 265 КЗпП України наступає така відповідальність? Який розмір штрафу?

Застосування підсумованого обліку робочого часу

Роз’яснення законодавства з цього питання надає завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Волинській області Сергій Соколов.

Правове регулювання роботи сезонних працівників

Частиною 2 статті 23 КЗпП України визначено можливість укладення трудового договору на час виконання певної роботи.

Укладення трудового договору з працівниками фізичними особами –суб’єктами  підприємницької діяльності без створення  юридичної  особи

Роз’яснення законодавства з цього питання надає завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Держпраці у Волинській області Сергій Соколов. Статтею 24 КЗпП України визначено, що трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов’язковим зокрема при укладенні трудового договору з фізичною особою.

До уваги суб’єктів господарювання!

Роз’яснення щодо законодавчого обґрунтування проведення перевірок суб’єктів господарювання Управлінням Держпраці у Волинській області надає завідувач сектору юридичного забезпечення Управління Сергій Соколов.

Штраф у 320 000 гривень і нові органи контролю у сфері праці

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що початок року позначився законодавчими змінами. До переліку органів, уповноважених контролювати сферу праці, додано виконавчі органи міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад, а штраф за недопущення до перевірки чи перешкоджання її проведенню сягатиме 100 мінімальних зарплат

Зарплатні новації — 2017: мінімальний посадовий оклад і доплата до мінімалки

Рік 2017-й розпочався з кардинальних змін у сфері оплати праці. Роботодавцям доведеться призвичаїтися до того, що мінімальний посадовий оклад вдвічі менший за мінімальну зарплату, і правильно відбити це у штатних розписах. Як відтепер забезпечувати гарантований державою мінімальний рівень оплати праці?

Мінімальний оклад в штатному розписі з 01.01.2017: 1600 чи 3200 грн.?

 Запитання:    Який мінімальний оклад вказувати у штатному розписі з 1 січня 2017 року? Ставити мінімальну зарплату 3200 грн. чи можна вказати 1600 грн. і доплачувати за рахунок премій до 3200 грн.?

Військова служба за призовом осіб офіцерського складу і нова категорія працівників, за якими зберігатимемо заробіток і робоче місце

Запитання: Що нового на військовій службі за призовом осіб офіцерського складу і яка нова категорія працівників, за якими зберігатимемо заробіток і робоче місце?

Працівник вступив на військову службу за контрактом: визначаємо порядок звільнення

Запитання: «У березні працівник повідомив по телефону, що вступає на військову службу за контрактом. Через брак інформації про вид контракту працівника не звільнили, а його відсутність позначали в табелі як неявку з нез’ясованих причин. Наприкінці квітня отримали оригінал контракту, укладеного на 3 роки. Якою датою звільняти працівника? Як передати йому трудову книжку, якщо він перебуває у військовій частині? Чи виплачувати вихідну допомогу?»

Працівник уклав 6-місячний контракт на військову службу: чи зберігати посаду і середній заробіток

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що за останні два роки законодавство щодо проходження військової служби зазнало більше змін, аніж за весь час існування незалежної України.

Працівник — учасник бойових дій і «чорнобилець»: надавати одну чи дві відпустки

Запитання:  В організації є працівники, які мають право на відпустки тривалістю 16 календарних днів як «чорнобильці» 1 або 2 категорії та 14 календарних днів як учасники бойових дій чи інваліди війни. Організація зобов’язана надати обидві відпустки чи працівникам слід обрати одну з них?

Медичних працівників направлено до лікарської комісії військкомату: обліковуємо робочий час

Запитання: Лікарів закладу охорони здоров’я залучають до роботи в лікарській комісії військкомату. Як оформити виконання лікарями цієї роботи? Як обліковувати робочий час і оплачувати роботу? Чи зараховується період роботи лікарів у медкомісії військкомату до стажу, що дає право на щорічну додаткову відпустку, надбавку за тривалість безперервної роботи?

Про порядок перерахунку пенсій державним службовцям

Відділ бухгалтерського обліку, фінансового, господарського та інформаційного забезпечення Управління Держпраці у Волинській області, спираючись на лист Міністерства соціальної політики України, надає роз’яснення щодо перерахунку пенсій державним службовцям.

Умови оплати праці сезонних робітників протичумних закладів

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що оплата праці сезонних робітників протичумних закладів проводиться за погодинною або погодинно-преміальною системою.

Умови оплати праці працівників закладів (відділів, відділень, лабораторій, кабінетів) зубопротезування

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що оплата праці працівників закладів (відділів, відділень, лабораторій, кабінетів) зубопротезування проводиться:

Оплата праці працівників закладів охорони здоров’я

Роз’яснення надає завідувач сектору звернень громадян та доступу до публічної інформації Управління Держпраці у Волинській області Наталія Власюк. Основною частиною доходу найманих працівників закладів охорони здоров’я незалежно від відомчого підпорядкування та форм власності є заробітна плата

Організація праці працівників закладів охорони здоров’я

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує що норми робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я встановлюються відповідно до Наказу МОЗ України «Про затвердження норм робочого часу для працівників закладів та установ охорони здоров’я»

Чергування у стаціонарах та доплати за роботу у нічний час працівників охорони здоров’я

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації надає роз’яснення стосовно чергування у стаціонарах та доплати за роботу у нічний час працівників охорони здоров’я.

Права звільненого працівника щодо виплати розрахункових коштів

Запитання: Я звільнився у середині місяця, роботодавець не виплатив мені розрахункові кошти, мотивуючи це тим, що кошти знаходяться на рахунку у банку і знімати їх у середині місяця не вигідно. Де, як і коли роботодавець повинен виплатити мені розрахункові кошти?

Особливості законодавчого регулювання праці сезонних працівників

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації Управління Держпраці у Волинській області інформує стосовно особливостей законодавчого регулювання сезонних працівників.

Виплата грошових коштів найманим працівникам у разі смерті роботодавця-приватного підприємця

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що відповідно до статті 99 Податкового кодексу України виконання грошових зобов’язань та/або погашення податкового боргу фізичної особи (у тому числі фізичної особи — підприємця, фізичної особи, яка провадить незалежну професійну діяльність) у разі її смерті або оголошення судом померлою здійснюється її спадкоємцями, які прийняли спадщину (крім держави), в межах вартості майна, що успадковується, та пропорційно частці у спадщині на дату її відкриття.

Підсумований облік робочого часу: як визначити

Підсумований облік робочого часу — передбачає, що тривалість роботи протягом доби може відхилятися у певних межах від робочого дня нормальної тривалості з тим, однак, щоб установлена законом норма робочого часу була дотримана в середньому за повний обліковий період: тиждень, місяць, квартал, рік.

Про особливості робочого часу та часу для відпочинку водіїв

Визначення тривалості робочого часу і часу відпочинку водіїв зазначено в Положенні про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, який затверджено наказом Міністерства транспорту та зв’язку України 07.06.2010 № 340 та зареєстровано в Міністерстві юстиції України 14 вересня 2010 р. за № 811/18106 (далі – Положення № 340).

Щодо додаткової відпустки окремим категоріям ветеранів війни

Роз’яснення надають посадові особи відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Волинській області.

Що потрібно знати про укладання колективного договору

Роз’яснення надають посадові особи відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Управління Держпраці у Волинській області.

Колективний договір укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов’язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів трудящих, власників та уповноважених ними органів.

Відповідальність роботодавця за невиплату середнього заробітку мобілізованим працівникам

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що за порушення законодавства про оплату праці винні особи притягаються до дисциплінарної, матеріальної, адміністративної та кримінальної відповідальності згідно із законодавством.

ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ТРУДОВИХ ПРАВ МОБІЛІЗОВАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

ЩОДО ЗАРАХУВАННЯ ПЕРІОДУ СЛУЖБИ ПІД ЧАС МОБІЛІЗАЦІЇ ДО СТАЖУ РОБОТИ, ЩО ДАЄ ПРАВО НА ЩОРІЧНУ ВІДПУСТКУ ЗА ОСОБЛИВИЙ ХАРАКТЕР ПРАЦІ

ДОДАТКОВА ВІДПУСТКА УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ІНВАЛІДАМ ВІЙНИ

Хто і яким чином (яким документом) має сповістити роботодавця про те, що працівник закінчив військову службу у зв’язку з частковою мобілізацією — сам працівник чи райвійськкомат, який його призвав за мобілізацією?

ПИТАННЯ ЗАХИСТУ ТРУДОВИХ ПРАВ МОБІЛІЗОВАНИХ ПРАЦІВНИКІВ

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що чинним законодавством передбачено низку правових норм, які регулюють трудові права працівників, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Виплата вихідної допомоги при звільненні працівника відповідно п.3 ст. 36 КЗпП України у зв*язку з призовом на військову службу

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що  на сьогодні виплата вихідної допомоги при звільненні працівника відповідно до пункту 3 статті 36 КЗпП України у зв’язку з призовом на військову службу за рахунок підприємства законодавством не передбачена (відповідну норму вилучено зі ст. 44 КЗпП Законом від 11.05.2007 №1014-У «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань військового обов’язку і військової служби»).

Інформуємо про середній заробіток мобілізованим працівникам у 2016 році

Сектор звернень громадян та доступу до публічної інформації інформує, що з 01.01.2016  Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» від 24.12.2015 № 911 викладено у новій редакції норми част. З та 4 ст. 119 Кодексу законів про працю України (надалі — КЗпП), якими встановлено гарантії мобілізованих працівників. Основні гарантії залишаються без змін.

Встановлення доплати за роботу зі шкідливими умовами праці

Держпраці нагадує, що відсторонення працівника від роботи передбачено статтею 46 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Роботодавець повинен відсторонити працівника від роботи у таких випадках:

Чи повинні підприємства повідомляти органи фіскальної служби про прийом працівника на роботу за сумісництвом?

Під час проведення превентивних заходів фахівці управління Держпраці у Волинській області надають роз’яснення законодавства про працю, зокрема у суб’єктів господарювання часто виникають запитання щодо порядку оформлення трудових відносин. Із запитанням – чи повинні підприємства повідомляти органи фіскальної служби про прийом працівника на роботу за сумісництвом? – звертаємося до завідувача сектору юридичного забезпечення управління Держпраці у Волинській області Сергія Соколова.

Роз’яснення Мінсоцполітики про порядок вивільнення працівників

Міністерство соціальної політики України в листі від 06.08.2015 №11812/0/14-15/06 роз’яснило порядок звільнення працівника при скороченні штату й повідомлення про іншу роботу.

Чи правомірне звільнення одинокої матері без подальшого працевлаштування

Роз’яснення з приводу даного питання надають спеціалісти управління Держпраці у Волинській області.

Одинока матір та матір, яка має дитину-інваліда, прийняті на роботу за укладеним трудовим договором в установу на посади працівниць, які перебувають у відпустках для догляду за дітьми до досягнення ними трирічного віку. Чи може адміністрація звільнити з роботи цих жінок після закінчення їх строкових трудових договорів без подальшого працевлаштування?

Уточнено кваліфікаційні вимоги до посади «Директор (начальник, інший керівник) підприємства»

Міністерство соціальної політики України наказом від 22.09.2015 №951 кваліфікаційні вимоги до посади «Директор (начальник, інший керівник) підприємства» привело у відповідність до Закону України «Про вищу освіту» від 01.07.2014 №1556-VІІ.

Особливості надання матеріальної допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Міністерство соціальної політики України листом від 21.07.2015 № 409/13/116-15 роз’яснило особливості надання матеріальної допомоги для оздоровлення та матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.

Порядок оплати праці членів виборчих комісій

Уряд визначив механізм оплати праці членів територіальних і дільничних виборчих комісій з місцевих виборів, нарахування та виплати одноразової грошової винагороди. Постановою Кабінету Міністрів України від 08.09.2015 №687 затверджено Порядок оплати праці членів територіальних і дільничних виборчих комісій з місцевих виборів, нарахування та виплати одноразової грошової винагороди.

Роз’яснення щодо дій працівника у разі затримки виплати заробітної плати

З метою захисту права громадян на оплату праці Федерація профспілок України (далі ФПУ) розробила пам’ятку  у вигляді Інформації про порядок стягнення заборгованості із заробітної плати, яка наведена  листі від 12.08.2015 №06/01-26/1025. Нині роботодавці дозволяють собі по декілька місяців затримувати заробітну плату, навіть при звільненні  повністю не розраховуються з працівником, то є грубим порушенням конституційних та трудових прав громадян України.

Оприлюднено проект нового Закону України «Про колективні договори і колективні угоди»

Спеціалісти управління Держпраці у Волинській області надають роз’яснення щодо проекту нового Закону України «Про колективні договори і колективні угоди».

З метою реформування законодавства з питань колективно-договірних відносин Міністерством соціальної політики України розроблено і оприлюднено законопроект «Про колективні договори і колективні угоди».