Засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення

На сьогодні легалізація виплати заробітної плати, цивілізоване оформлення трудових відносин між працедавцями та найманими працівниками – це одне з головних напрямків роботи керівництва райдержадміністрації, адже від рівня заробітної плати найманих працівників залежать надходження податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом наповнення місцевого бюджету.

10 грудня 2019 року в управлінні соціального захисту райдержадміністрації відбулося засідання робочої групи з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення. Під час засідання робочої групи було розглянуто питання щодо забезпечення соціальних прав застрахованих осіб та наповнення Пенсійного фонду України, шляхом легалізації заробітної плати та виявлення праці неоформлених працівників з використанням Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Головний спеціаліст відділу забезпечення, наповнення бюджету фінансово-економічного управління Головного управління Пенсійного фонду України у Волинській області Лариса Федчишина наголосила, що серед способів мінімізації роботодавцями витрат на оплату праці є переведення працівників на умови неповного робочого часу, укладення договорів цивільно-правового характеру, робота керівників по сумісництву.

За даними реєстру застрахованих осіб у жовтні 2019 року кількість застрахованих осіб, які працювали за договором цивільно-правового характеру склала по Ковельському району 108 осіб, або 7,0% штатної чисельності працюючих, що на 7 осіб більше у порівнянні з січнем звітного року.          Кількість застрахованих осіб, які працювали на умовах неповного робочого часу у жовтні 2019 року становила — 426 осіб або 17,6% штатних працівників, їх кількість у порівнянні з січнем збільшилась на 15 застрахованих особи.

В обговоренні даного питання взяли участь інспектори праці Люблинецької, Дубівської, Голобської, Колоджяненської ОТГ. Посадовці поділились інформацією щодо проведення роботи по створенню робочих груп по легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

Виходячи з вищевикладеного, робоча група з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі вирішила головам об’єднаних територіальних громад: забезпечити здійснення контролю за додержання законодавства про працю на своїх територіях; продовжити проведення серед суб’єктів підприємництва інформаційно-роз’яснювальні кампанії щодо неприпустимості використання праці найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин; забезпечити результативність діяльності робочих груп чи комісій по легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення.

За інформацією Ковельської РДА