Затверджено Порядок проведення органами держнагляду (контролю) консультацій з громадськістю

Консультації з громадськістю проводитимуться у письмовій формі або шляхом публічного громадського обговорення.

Нагадаємо, що  3 листопада 2016 року Законом №1726 було внесено зміни до Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» щодо лібералізації системи державного нагляду. Документом встановлено, що за ініціативою громадських об’єднань органи державного нагляду (контролю) проводять консультації з громадськістю в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

З огляду на це, Постановою КМУ від 24.05.2017 р. № 398 нарешті цей Порядок затверджено.

За ініціативою громадських об’єднань, професійних спілок або організацій роботодавців органи державного нагляду (контролю) будуть проводити консультації з громадськістю з питань щодо:

  • планування заходів з державного нагляду (контролю), що здійснюються такими органами;
  • консультаційної підтримки громадських об’єднань з питань здійснення державного нагляду (контролю), в тому числі участі уповноважених представників таких об’єднань у зазначених заходах;
  • роз’яснення норм законодавства, що належать до компетенції таких органів.

Консультації з громадськістю проводитимуться у письмовій формі або шляхом публічного громадського обговорення. Публічне громадське обговорення — у формі конференцій, форумів, зустрічей (нарад) з громадськістю тощо.

До публічного громадського обговорення можуть залучатися громадські ради, інші допоміжні органи, утворені при органах виконавчої влади, а також представники інших органів державного нагляду (контролю).

Форма та дата проведення консультації з громадськістю визначатиметься органом державного нагляду (контролю) з урахуванням пропозицій громадського об’єднання.

Джерело інформації: Дебет-кредит