Заходи з нагоди Всеукраїнського тижня права

За ініціативи Держпраці у всіх регіонах України відбуваються заходи, спрямовані на роз’яснення прав громадян, в тому числі на створення належних умов на робочих місцях, дотримання законодавства про працю, охорону праці та гігієну праці. Основна мета заходів – підвищення рівня правової культури населення, привернення додаткової уваги суспільства, підприємств та робітників до забезпечення трудових прав громадян, у тому числі на безпечну працю.

Заходи проводяться з нагоди Всеукраїнського тижня права, який триває з 7 до 11 грудня 2015 року.

Зокрема, відбуваються семінари з питань професійних ризиків, консультації на підприємствах та лекції у навчальних закладах, «круглі столи» за участі сторін соціального партнерства. Надаються відповіді на запитання громадян під час прямих телефонних ліній, днів відкритих дверей, а також безкоштовна первинна правова допомога населенню з питань реалізації та захисту прав людини в межах компетенції Держпраці.

Довідка: Загальнодержавна акція Тиждень права проводиться в Україні щорічно відповідно до Указу Президента від 8 грудня 2008 року № 1149 «Про Всеукраїнський тиждень права» та був започаткований з нагоди 60-ї річниці проголошення 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю ООН Загальної декларації прав людини.

Щороку цей захід відбувається у тиждень, що включає 10 грудня, коли відзначається День прав людини, та супроводжується проведенням заходів з популяризації знань про людські права та про Загальну декларацію прав людини.

Тиждень права узагальнює собою цілу низку соціально-значимих заходів і спрямований на утвердження в нашій країні правової держави, на підняття рівня правової культури, поваги до свобод громадян.

За даними інформаційного центру Держпраці України