За основною роботою — відпустка, а за внутрішнім сумісництвом — робота: чи можливо?

За бажанням працівник може використати відпустку за сумісництвом одночасно з щорічною відпусткою за основним місцем роботи, а може використати ці відпустки окремо.

Відповідно до Закону «Про відпустки» як внутрішні, так і зовнішні сумісники мають право на щорічну відпустку. Робота в режимі неповного робочого часу на встановлену тривалість щорічної основної відпустки не впливає.

Щорічна відпустка може бути використана одночасно як за основним місцем роботи так і на роботі за сумісництвом. Стаття 10 Закону «Про відпустки» передбачає за бажанням працівника-сумісника надавати щорічні відпустки повної тривалості до настання шестимісячного терміну роботи у перший рік роботи на даному підприємстві. Це означає, що за бажанням такий працівник може використати відпустку за сумісництвом одночасно з щорічною відпусткою за основним місцем роботи, а може використати ці відпустки окремо. Якщо відпустка за основним місцем роботи більшої тривалості, ніж за сумісництвом, тоді на роботі за сумісництвом можна взяти відпустку без збереження зарплати – до закінчення відпустки за основним місцем роботи.

В подальшому Закон «Про відпустки» не регламентує одночасне надання щорічних відпусток за основним місцем роботи та за сумісництвом і відповідно, такі відпустки можуть бути надані нарізно. Однак слід пам’ятати, що згідно з п. 3 постанови КМУ № 245 відпустка на роботі за сумісництвом  особам, які працюють на державних і комунальних підприємствах, організаціях, установах надається одночасно з відпусткою за основним місцем роботи.

За інформацією Держпраці у Дніпропетровській області на сайті Дебет-Кредит