За участі посадових осіб Волинського Управління Держпраці введено в експлуатацію свердловину №104 — Локачинська

Ігор Кузьмінський, заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області, взяв участь у роботі комісії щодо готовності змонтованого верстату IDECO Е-525 та введення його в експлуатацію для буріння свердловини №104 – Локачинська.

Участь представників Держпраці передбачена вимогами «Правил безпеки в нафтогазодобувній промисловості України».

До складу комісії також увійшли представники Стрийського відділення бурових робіт філії бурового управління «Укрбургаз» ПАТ «Укргазвидобування».

  

Згідно згаданих правил введення змонтованоїї бурової установки в роботу здійснюється за рішенням комісії з приймання бурової установки після повної готовності, випробування, обкатування всього обладнання та за наявності укомплектованої бурової бригади.

Згідно висновку комісії бурова установка IDECO Е-525 змонтована на свердловині №104 – Локачинська виконана монтажем згідно вимог проекту і готова до введення в експлуатацію.

Введена в буріння розвідувальна свердловина 104-Локачинська з проектною глибиною 1000 метрів, має за мету розкриття середньодевонських продуктивних горизонтів в склепінній частині Локачинського газового родовища. Орієнтований дебіт свердловини складає 30 тис. м3/д.

Інформаційна довідка:

Стрийське відділення бурових робіт проводить буріння на Локачинському родовищі, метою якого є дорозвідка відомих газових покладів у продуктивних горизонтах середнього та нижнього девону.

Локачинське родовище в адміністративному відношенні розташоване на території Локачинського району Волинської області, на 48 км західніше від м. Луцьк. Населені пункти, що знаходяться на території родовища – села Марковичі, Міжгір’я, Заячиці, Шельвів, Роговичі.

Родовище відкрите у 1979 році в результаті аварійного газоводяного фонтану в структурній свердловині 23-Локачинська.

Розробка родовища розпочата в 1999 році. Експлуатаційний фонд родовища налічує близько 20 свердловин, котрі сумісно експлуатують продуктивні горизонти.

В 2013 році фахівцями Львівського КНДЦ УкрНДІгазу ПАТ «Укргазвидобування» проведено перерахунок запасів вуглеводнів на Локачинському родовищі об’ємним методом. Всього виділено вісім об’єктів підрахунку запасів газу. Початкові балансові запаси вільного газу Локачинського родовища склали 1906 млн. м3; початкові запаси з невизначеним промисловим значенням – 1766 млн. м3.

Станом на січень 2017 року Стрийським ВБР пробурені: оціночно – експлуатаційна свердловина 102-Локачинська з проектною глибиною 1010 м.,  оціночно – експлуатаційна свердловина 103-Локачинська з проектною глибиною 1000 м. та розвідувальна свердловина 105-Локачинська з проектною глибиною 1050 м., в яких  промислові припливи газу становлять від 8 — 35 тис. м3/д . Проектний горизонт середньо девонські відклади.