З’ясовано обставини та причини вибуху у ПуАТ «Нововолинський ливарний завод»

Комісією зі спеціального розслідування з’ясовано обставини та причини настання групового нещасного випадку у ПуАТ «Нововолинський ливарний завод», у результаті якого загинуло двоє осіб, а один отримав травми.

Нагадаємо, 18 жовтня 2016 року близько 15 години під час перевірки резервуару на герметичність стиснутим повітрям, стався вибух, внаслідок чого вибуховою хвилею відкинуло працівників і риштування, яке було встановлено поряд.

Наказом Управління Держпраці у Волинській області було створено комісію зі спеціального розслідування групового нещасного випадку для з’ясування обставин та причини його настання.

548uqzjw6nq  8f3vch0pm5y

Комісія зі спеціального розслідування встановила, що ймовірною причиною настання нещасного випадку є звільнення енергії стиснутого повітря в ємкості, що в подальшому призвело до її руйнування – відриву бічної сторони ємкості.

Встановлено, що технічною причиною настання нещасного випадку є відсутність проектної документації на реконструкцію обладнання. Організаційна причина – невиконання посадових обов’язків. Психофізіологічні причини відсутні.

Розглянувши обставини та причини настання нещасного випадку, комісія вважає нещасний випадок відносно начальника будівельно-господарського відділу Нововолинського ливарного заводу, який від отриманих травм помер у лікарні, таким, що пов’язаний з виробництвом.

Відносно двох інших осіб, комісія вважає нещасний випадок таким, що не пов’язаний з виробництвом, оскільки вони не перебували в трудових відносинах з товариством, а виконували роботи за договорами підряду на свій страх і ризик.

Згідно висновку комісії, начальник будівельно-господарського відділу порушив вимоги Правил охорони праці під час ремонту устаткування на підприємствах чорної металургії та вимоги посадової інструкції.

roocfc0wusg  zlnh0o5fjmw