З’ясовано обставини та причини виникнення групового нещасного випадку, що стався у Нововолинську на заводі залізобетонних виробів

Комісією, створеною наказом Управління Держпраці у Волинській області, завершено спеціальне розслідування причин та обставин групового нещасного випадку, що стався 4 квітня на території ТДВ «Нововолинський завод залізобетонних виробів» з особами, що забезпечують себе роботою самостійно.

За результатами проведеного розслідування з’ясовано обставини та причини виникнення групового нещасного випадку, у результаті якого два робітники отримали травми, один — помер на місці події. Потерпілі виконували роботи на заводі згідно з цивільно-правовими договорами.

Нагадаємо, під час формування залізобетонних виробів обірвався і впав на землю вантажний візок мостового крана, у результаті чого один робітник, 1970 року народження, отримав травми не сумісні з життям.

За результатами розслідування, з’ясовано, що технічною причиною настання нещасного випадку є незадовільний технічний стан засобів виробництва. Організаційною – порушення вимог безпеки під час експлуатації обладнання, устаткування, машин, механізмів.

Комісія дійшла висновку, що нещасний випадок з робітниками, які забезпечують себе роботою самостійно, не пов’язаний з виробництвом, оскільки потерпілі не перебували у трудових відносинах з товариством і виконували роботи за цивільно-правовими договорами на свій страх і ризик..

За допущені порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці до адміністративної відповідальності притягнуто директора ТДВ «Нововолинський завод залізобетонних виробів».