З’ясовано обставини та причини смерті кранівника ДП «Колківське лісове господарство»

Комісією зі спеціального розслідування нещасного випадку з’ясовано обставини та причини смерті кранівника ДП «Колківське лісове господарство».

Нагадаємо, нещасний випадок стався 22 липня 2016 року. Комісія встановила, що того дня працівники лісгоспу працювали над подачею лісоматеріалів на брусувальний верстат. Стропальники дали команду кранівнику, який стояв на крановому майданчику за пультом управління, відвести чотири колоди. Кранівник не зреагував, а через деякий час впав з кранового майданчика спиною назад.

Технічні причини настання нещасного випадку відсутні. Організаційними причинами є залучення працівників до роботи не за спеціальністю, невиконання посадових обов’язків та невиконання вимог Інструкцій з охорони праці. Психофізіологічною причиною є особиста необережність потерпілого.

Розглянувши обставини та причини смерті кранівника, комісія зі спеціального розслідування визнала даний нещасний випадок таким, що пов’язаний з виробництвом.

Під час проведення спеціального розслідування нещасного випадку посадовими особами Управління Держпраці у Волинській області перевірено стан охорони праці на підприємстві, що стосується нещасного випадку.

Виявлено порушення нормативно-правових актів з охорони праці. Зокрема, роботодавець не забезпечив функціонування системи управління охороною праці, а саме: не забезпечив контроль за додержанням працівником технологічних процесів, правил поведінки з машинами, механізмами, устаткуванням, використанням засобів захисту, виконанням робіт відповідно до вимог з охорони праці.

Порушено вимоги «Посадової інструкції головного інженера», де йдеться, що головний інженер забезпечує здійснення постійного контролю за дотриманням працівниками підприємства.

Головний механік не проконтролював за допуском до обслуговування об’єктів підконтрольними органами державного нагляду осіб, які пройшли медичний огляд, відповідне навчання і мають кваліфікації посвідчення.

Начальник лісопромислового комплексу не забезпечив справний стан та безпечну експлуатацію устаткування, механізмів, пристосувань, огороджувальних та запобіжних улаштувань, транспортних засобів, вантажопідіймальних механізмів. Не проконтролював за дотриманням робітниками вимог безпеки при проведенні робіт згідно законодавчих актів, нормативних документів, правил та інструкцій з охорони праці.

За допущені порушення вимог нормативно-правових актів з охорони праці до адміністративної відповідальності притягнуто директора ДП «Колківське лісове господарство», головного механіка та начальника лісопромислового комплексу.