З аграріями Волині та Рівненщини проведено інформаційно-консультативну роботу

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели семінар-нараду у громадській організації “СПАС”, яка об’єднує 16 провідних аграріїв Волинської та Рівненської області, що займаються розвитком соціально-орієнтованого аграрного бізнесу.

Юрій Бондарчук, перший заступник начальника Управління, звернув увагу присутніх на новації в законодавстві про працю, охорону праці та промислову безпеку, також наголосив на пріоритетах Держпраці в контексті здійснення державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

  

Григорій Касьян, старший інспектор Управління, широко окреслив основні питання, які стосуються законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів. Наголосив на відповідальності згідно законодавства, яка настає у випадку порушення цих вимог.

Людмила Шкуро, головний державний інспектор, наголосила присутнім на порядку проведення атестації робочих місць та підкреслила, що результати атестації робочих місць в першу чергу використовуються для розроблення заходів для покращення умов праці та оздоровлення працівників і тільки в разі неможливості мінімізувати дію шкідливих виробничих факторів надавати працівникам пільги та компенсації.

На завданнях, які стоять перед працівниками відділу з питань гігієни праці, наголосила Ільме Міщук, лікар з гігієни праці Управління. Зупинилась на проблематиці профілактики професійних захворювань та важливості проведення попередніх (періодичних) медичних оглядів працівників певних категорій.

Захід проведено з метою надання роз’яснювальної допомоги щодо практичних аспектів реалізації повноважень Держпраці по контролю за додержанням трудового законодавства представниками аграрного бізнесу регіону.