КІЛЬКІСТЬ УКРАЇНЦІВ, ЯКІ ОТРИМУЮТЬ МІНІМАЛЬНУ ЗАРПЛАТУ, СКОРОТИЛАСЯ ВДВІЧІ

З початку року значно зросла кількість людей, які отримують зарплати більше мінімальної. Ще у грудні минулого року питома вага людей, яким було нараховано зарплати менше 3200 грн, становила понад 40%, нині це тільки 20%.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час зустрічі з представниками найбільш впливових профспілкових організацій України та промислових об’єднань.

Так, за словами голови уряду, в абсолютних цифрах понад 2 млн людей отримують нині підвищену зарплату. З початку року на 24,3% збільшилася кількість людей, які отримують зарплати більше 10 тис. грн. Більш ніж на третину в середньому збільшилися зарплати лікарів та працівників освіти та науки. Кількість зареєстрованих безробітних – з вересня 2017 року до вересня 2016 року – скоротилась на 11,3%. Все це дало можливість наростити надходження на ЄСВ на 39,3 млрд грн і таким чином посилити бюджет Пенсійного фонду. А в результаті ухвалених у жовтні рішень щодо пенсійної реформи в Україні на третину скоротилася кількість пенсіонерів, які отримують пенсії менше 2 тис. грн, натомість втричі (3,3 рази) зросла кількість пенсіонерів, які отримують пенсії розміром від 5 до 10 тис. грн.

Джерело інформації: Державна служба зайнятості України