к безпечно організувати роботу обладнання, що працює під тиском? Вимоги до роботодавців

Як безпечно організувати роботу обладнання, що працює під тиском, регулюють Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском.

Правила охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском поширюються на всі підприємства, що займаються монтажем, демонтажем, експлуатацією, модифікацією, перевіркою технічного стану обладнання, що працює під тиском, вищим 0,5 бар.

Задля мінімізації ризиків травматизму під час обслуговування обладнання, що працює під тиском роботодавець зобов’язаний:
• вживати всіх необхідних заходів щодо утримання обладнання протягом строку його експлуатації шляхом належного технічного обслуговування відповідно до вимог технічних документів щодо його експлуатації;
• здійснювати моніторинг, оцінку, технічного стану обладнання та устаткування підвищеної небезпеки (первинний, періодичний, позачерговий технічні огляди, експертне обстеження) та нагляд за їх безпечною експлуатацією відповідно до вимог нормативно-правових актів з охорони та гігієни праці;
• надати працівникам всі потрібні технічні документи та нормативно-правові акти з охорони праці щодо експлуатації обладнання, що використовується в роботі та, за потреби, проводити консультування працівників з питань охорони праці і т. ін.

Більше інформації та рекомендацій щодо трудових відносин у період воєнного стану за посиланням https://cutt.ly/LZYgbeT та на інформаційному порталі Держпраці: https://pratsia.in.ua//.