Легальне працевлаштування – гарантія захищеного майбутнього

Державною службою України з питань праці розроблено рекламний відеоролик на тему «Легальне працевлаштування – гарантія захищеного майбутнього».

Мета відеоролику: популяризація офіційного працевлаштування та формування негативного ставлення суспільства до неофіційної заробітної плати. Проблема легалізації заробітної плати є достатньо серйозною і її вирішення є одним із першочергових завдань Держпраці України та її територіальних органів.

За висновком Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення рекламний ролик має ознаки інформації, яка може розміщуватись у засобах масової інформації як соціальна реклама.

Необхідно зазначити, що вже тривалий час в Україні зберігається ситуація, коли більше 25% зайнятого населення (близько 4,5 млн. осіб) працюють без оформлення трудових відносин. У зв’язку з цим, щорічно державний бюджет та бюджет Пенсійного фонду України втрачають близько 90 млрд. гривень.

Відсутність належного соціального захисту, невиплата заробленої «тіньової» заробітної плати та регресивних виплат  травмованим неоформленим працівникам спричиняє значне загострення соціального напруження в суспільстві. Адже заходи спрямовані на легалізацію найманої праці – це не лише джерело наповнення бюджетів. Це перш за все долі людей, відновлення соціальних гарантій і прав найманих працівників.

З огляду на викладене Держпраці має вживати рішучих кроків в напрямку популяризації офіційного працевлаштування та виплати офіційної, прозорої заробітної плати.

Переглянути відеоролик можна тут.