Мінсоцполітики рекомендує включати «дитячі» відпустки у графік відпусток

Для уникнення накопичення додаткових відпусток на дітей та раціонального планування роботи підприємства Мінсоцполітики рекомендує погоджувати їх надання окремим рядком у графіку відпусток.

Мінсоцполітики у листі від 06.02.2018 р. № 204/0/101-18/284 зауважило, що Законом «Про відпустки» не передбачено вимоги визначати період надання  соціальної додаткової відпустки на дітей у графіку відпусток.

Водночас на думку Мінсоцполітики, для уникнення накопичення таких відпусток і раціонального планування роботи підприємства сторонам трудового договору все ж доцільно погоджувати їх надання окремим рядком у графіку відпусток.

Додатково фахівці Міністерства наголошують, що чинним законодавством не передбачено строку давності, після якого працівник втрачає право на додаткові соціальні відпустки. Якщо він з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за попередній рік чи за кілька років, то має право використати її (в тому числі і всі разом), а в разі звільнення, незалежно від підстав, йому має бути виплачено компенсацію за всі невикористані дні цієї відпустки.

Джерело інформації: Дебет-Кредит