Набрав чинності НОВИЙ Технічний регламент обладнання, що працює під тиском

Інформуємо, що 23 січня 2020 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 16.01.2019 №27 «Про затвердження Технічного регламенту обладнання, що працює під тиском».

Цей документ спрямовано на формування вітчизняного ринку обладнання, що працює під тиском, відповідно до Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони.

Технічним регламентом передбачено:

— підвищення безпеки та конкурентоспроможності продукції вітчизняного виробництва через ідентичність вимог безпеки;

— спрощення процедур взаємного визнання результатів робіт з оцінювання відповідності та прийнятності промислових товарів (АСАА);

— усунення технічних бар’єрів у торгівлі зазначеною продукцією.

Згідно з постановою, надання на ринку та/або введення в експлуатацію обладнання, що працює під тиском, яке відповідає вимогам Технічного регламенту безпеки обладнання, що працює під тиском, затвердженого постановою КИУ від 19.01.2011р. №35, та введено в обіг до набрання чинності цією постановою, не може бути заборонено або обмежено з причин невідповідності такого обладнання вимогам Технічного регламенту, затвердженого цією постановою.

Крім того, внесено зміни до п. 11 Переліку видів продукції щодо яких органи державного ринкового нагляду здійснюють державний ринковий нагляд. .