Нагадуємо про безпечну експлуатацію атракціонної техніки

З метою запобігання випадкам травмування відвідувачів атракціонів та створення безпечних умов експлуатації атракціонної техніки Управління Держпраці у Волинській області звертається до власників підприємств та суб’єктів господарювання, які експлуатують атракціонну техніку, стосовно дотримання вимог безпеки.

Згідно з діючим законодавством України, власник зобов’язаний на підставі висновку незалежних експертів спеціалізованих організацій отримати дозвіл на експлуатацію та провести щорічний технічний огляд.

Атракціони, які відпрацювали нормативний строк експлуатації (8-10 років) мають пройти експертне обстеження уповноваженою організацією та у разі позитивного висновку можуть бути допущені до подальшої експлуатації.

Суб’єкти господарювання, які експлуатують атракціонну техніку часто нехтують вимогами законодавства і допускають порушення, які створюють небезпеку життю відвідувачів і стають підставою для заборони експлуатації. Приміром, допускаються порушення такого характеру: пуск атракціонів без відповідного технічного огляду (випробувань), тобто без визначень їх технічного стану; експлуатація атракціонів без проведення щоденного огляду оператором та без влаштування огороджень небезпечних зон; були зафіксовані непоодинокі випадки, коли атракціони обслуговував ненавчений персонал.

Користувачі та відвідувачі мають право ознайомитися з результатами технічного огляду, експертного обстеження та пересвідчилися у наявності Дозволу на експлуатацію встановленого зразка. Зазначена документація повинна бути у суб’єкта господарювання.

За будь-яких сумнівів у безпечності та справності атракціонів, відсутності огороджень небезпечних зон, правил користування або інших належних документів рекомендується утримуватися від користування такими атракціонами.