Нагляд в агропромисловому комплексі: новації в нормативному забезпеченні

У контексті оновлення нормативних документів у сфері охорони праці  відповідно до законодавства ЄС і сучасного технологічного розвитку підприємств Держпраці систематично проводить семінари для інспекторів, що здійснюють державний нагляд над субʼєктами господарювання.

05 грудня 2017 року проведено короткостроковий семінар-навчання для начальників відділів нагляду в агропромисловому комплексі та соціально-культурній сфері територіальних органів Держпраці та головних інспекторів, що здійснюють державний нагляд у суб’єктів господарювання агропромислового комплексу. У заході взяли участь заступник директора департаменту нагляду в промисловості і на обʼєктах підвищеної небезпеки – начальник відділу нагляду в АПК і СКС Микола Радіонов та фахівці відділу.

Темами для обговорення були: підвищення ефективності наглядової діяльності в аграрному секторі, організація проведення перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку за участю всіх заінтересованих державних органів, ситуація з травматизмом із смертельним наслідком, зокрема у лісовій галузі під час виконання лісосічних робіт.

У своєму зверненні до учасників семінару М. Радіонов, навівши невтішну статистику нещасних випадків на виробництві, повʼязаних з ДТП, акцентував на тому, що найбільше гине працівників агропромислового комплексу та соціально-культурної сфери. З початку року, – зазначив доповідач, – в Україні внаслідок ДТП загинуло 112 осіб, що становить  35 % від загальної кількості нещасних випадків зі смертельним наслідком. У звʼязку з цим у плані роботи Служби на 2018 рік передбачено організацію заходів державного нагляду за безпечною експлуатацією транспортних засобів та проведенням медичних оглядів водіїв на підприємствах торгівлі, харчової та переробної промисловості, сільського господарства та соціально-культурної сфери.

Зважаючи на суттєве зростання нещасних випадків із смертельним наслідком у лісовій галузі (з початку року загинуло 17 працівників), Держпраці внесло пропозиції включити до Стратегії розвитку лісового господарства низку заходів, спрямованих на вдосконалення системи управління охороною праці, що має мінімізувати ризики виникнення нещасних випадків.

Також слухачі були ознайомлені з новими Правилами охорони праці для працівників виробництва пива, солоду та безалкогольних напоїв та Правилами охорони праці для працівників, зайнятих на роботах зі зберігання та переробки зерна, зареєстрованими цього року в Міністерстві юстиції України.

Затвердження цих документів зумовлено тим, що попередні правила не охоплювали нові технологічні процеси та не враховували сучасні вимоги до створення безпечних і нешкідливих умов на робочих місцях.

Насамкінець було обговорено пропозиції щодо проведення спільних заходів з  журналом «Охорона праці».

Джерело інформації: Державна служба України з питань праці