Налагоджено співпрацю: Волинське Управління Держпраці — органи місцевого самоврядування

Перший заступник начальника Управління Держпраці у Волинській області Юрій Бондарчук розповідає про стан взаємодії територіальних органів Держпраці з органами місцевого самоврядування з питань державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

У Волинській області продовжуються процеси децентралізації влади та здійснення адміністративно-територіальної реформи, вживаються відповідні дієві заходи щодо подальших шляхів та принципів їх впровадження. Загалом, Перспективний план передбачає утворення в області 74-х ОТГ.

Відповідно до Перспективного плану формування територій громад Волинської області утворено 20 обʼєднаних територіальних громад, у яких відбулися перші вибори депутатів та голів місцевих рад.

У 2015 році – 5 ОТГ: Устилузька та Зимнівська Володимир-Волинського району, Голобська та Велицька Ковельського району, Смолигівська Луцького району. У 2016 році – 10 ОТГ: Литовезька, Павлівська, Поромівська Іваничівського району, Люблинецька, Дубівська, Поворська Ковельського району, Княгининівська Луцького району, Прилісненська Маневицького району, Заболоттівська Ратнівського району, Шацька Шацького району. У 2017 році – 5 ОТГ: Колодяжненська Ковельського району, Забродівська, Самарівська Ратнівського району, Вишнівська Любомльського району, Заборольська Луцького району, перші вибори депутатів та голів місцевих рад у яких відбулися 30 квітня цього року.

Питання контролю за дотриманням законодавства про працю в області відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня            2017 року № 295 було розглянуте на засіданні колегії обласної державної адміністрації 29 червня 2017 року за участю голів міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міської рад об’єднаних територіальних громад. За результатами розгляду питання прийняте відповідне рішення колегії та видано розпорядження голови облдержадміністрації від 10 липня 2017 року №343 «Питання контролю за дотриманням законодавства про працю в області відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 26 квітня 2017 року № 295». Пунктом 2 розпорядження рекомендовано виконавчим органам міських (міст обласного значення) рад та об’єднаних територіальних громад з метою реалізації статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» в частині здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю і зайнятість населення на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності, а також фізичних осіб, які використовують працю найманих працівників, у порядку, встановленому законодавством, створити відповідні структурні підрозділи або передбачити здійснення відповідних функцій посадовими особами наявних структурних підрозділів.

З метою визначення єдиного підходу у забезпеченні ефективного здійснення виконавчими органами міських рад міст обласного значення, сільських, селищних, міської рад об’єднаних територіальних громад  управлінням Держпраці в липні проведено семінари – навчання для посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо здійснення повноважень у сфері контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення. Навчанням охоплено 100% відповідних органів місцевого самоврядування.

На сьогодні, 17 ОТГ (85%) та 3 міста обласного значення (Луцьк, Володимир-Волинський та Нововолинськ) прийняли рішення створити відповідні структурні підрозділи або передбачити здійснення відповідних функцій посадовими особами наявних структурних підрозділів. Три ОТГ не прийняли відповідні рішення через відсутність підходящих кандидатур. На офіційному сайті Ковельської міської ради розміщений проект рішення ради про утворення сектору праці.

Держпраці видано два посвідчення інспектора праці органу місцевого самоврядування.

Загалом, з питання децентралізації, проведено 3 семінари з представниками усіх ОТГ та міст обласного значення, 53 робочі зустрічі та надіслано до ОМС 96 листів з питань реалізації повноважень інспекторів праці.

Слід зазначити, що 29 жовтня 2017 року відбулися перші вибори голів та депутатів місцевих рад ще в 19 ОТГ: Велимченській сільській Ратнівського району; Луківській, Турійській селищних Турійського району; Смідинській, Сереховичівській, Дубечненській сільських Старовижівського району; Городищенській, Боратинській сільських Луцького району; Оваднівській, Зарічанській сільських Володимир-Волинського району, Колківській селищній Маневицького району; Іваничівській селищній Іваничівського району; Любомльській міській, Головненській селищній, Рівненській сільській Любомльського району; Цуманській селищній, Жидичинській сільській Ківерцівського району; Копачівській сільській Рожищенського району, Любешівській селищній Любешівського району.

Після проведення перших сесій та утворення виконавчих органів сільських та селищних рад ОТГ будуть проведені кущові семінари з посадовими особами з питань контролю за додержанням законодавства про працю.