Нам не байдуже надання пільг та компенсацій працівникам за роботу у важких і шкідливих умовах праці

Управління Держпраці у Волинській області інформує  роботодавців про те, що одним із заходів соціального захисту працівників є своєчасно проведена атестація робочих місць за умовами праці. За результатами проведеної атестації робочих місць встановлюються пільги та компенсації за роботу із шкідливими та важкими  та особливо шкідливими та особливо важкими умовами праці.

Контроль за якістю проведення атестації робочих місць за умовами праці, правильністю застосування Списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня, Переліків робіт із особливо шкідливими і особливо важкими та шкідливими і важкими умовами праці, на яких встановлюється підвищена оплата праці, та інших нормативно-правових актів, відповідно до яких надаються пільги та компенсації працівникам за роботу із шкідливими умовами праці, покладається на Держпраці.

Згідно з пунктом 31 Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, що затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 21.08.2019 № 823 за письмовою заявою роботодавця інспектори праці можуть проводити аналіз стану додержання законодавства про працю та надавати рекомендації щодо його застосування. За результатами проведеного аналізу складається довідка про стан дотримання законодавства про працю.

Відповідно до вище зазначеного пункту, в листопаді — грудні 2019 року  скористалися правом  проведення аналізу стану додержання законодавства про працю в частині проведення атестації робочих місць за умовами праці, фахівцями відділу з питань експертизи умов праці, такі підприємства та установи: ТОВ «Біо ПЕК», ВП «Шахта «Бужанська» ДП «Волиньвугілля», Луцький геріатричний пансіонат.

Враховуючи вищевикладене, фахівці відділу з питань експертизи умов праці пропонують роботодавцям звертатись до Управління Держпраці у Волинській області щодо здійснення аналізу стану дотримання законодавства про працю в частині проведення атестації робочих місць за умовами праці за адресою: м. Луцьк, вул. Кравчука, 22 в.

Для отримання методичної та роз’яснювальної роботи з питань проведення атестації робочих місць звертатися за адресо.; м. Луцьк, вул. Шопена, 12 (9 поверх, 4 кабінет).