Національне агентство з питань запобігання корупції: нове у декларуванні

Під час засідання Національного агентства з питань запобігання корупції схвалили нову редакцію проектів Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування та Порядку здійснення моніторингу способу життя суб’єктів декларування, доопрацьованих з урахуванням зауважень Міністерства юстиції України, експертів та громадськості.

“Ми вже відпрацювали нові проекти Порядків перевірки декларацій та моніторингу способу життя. Є вимоги суспільства та громадськості, які ми врахували. Національне агентство повинно отримати можливість розпочати повну перевірку декларацій, тому ми зацікавлені у якнайшвидшій реєстрації Порядків у Міністерстві юстиції. Це абсолютно процедурний документ, яким буде користуватися НАЗК під час проведення перевірок. Він жодним чином не порушує права, свободи і законні інтереси громадян”, – зазначив заступник голови НАЗК Руслан Радецький.

Як повідомлялось, нові проекти 12.01.17 року обговорили з експертами та громадськістю під час круглого столу. В обговоренні взяли участь представники НАЗК, Генпрокуратури, МВС, НАБУ, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, профільних комітетів Верховної Ради, громадськості та ЗМІ. За словами Руслана Радецького, у новій редакції враховані були 99 відсотків усіх рекомендацій.

Зокрема, у Порядку проведення контролю та повної перевірки декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, враховано зауваження Міністерства юстиції України в частині визначення термінів проведення перевірки, про колегіальний розгляд та прийняття рішень членами Національного агентства щодо протоколів про адміністративні правопорушення, матеріалів повної перевірки про встановлені порушення, приписів та передачу їх до відповідних державних органів тощо.

Також Порядком визначено черговість проведення повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єктів декларування. В Порядку здійснення моніторингу способу життя суб’єктів декларування враховано зауваження Міністерства юстиції України щодо: визначення строків здійснення моніторингу; про колегіальний розгляд та прийняття рішень членами Національного агентства щодо виявлених порушень за результатами Моніторингу та передачу матеріалів до відповідних державних органів; обмежень надмірного втручання у право на недоторканність особистого і сімейного життя суб’єкта декларування; необхідних термінів тощо.Нагадаємо, що проекти Порядків розроблені з метою встановлення достовірності задекларованих даних в деклараціях; перевірки на наявність конфлікту інтересів та ознак незаконного збагачення; встановлення відповідності рівня життя наявним у суб’єктів декларування та членів їх сім’ї майну і одержаним ними доходам згідно з декларацією.