На Волині проведено трьохденні семінар-навчання з кандидатами на посаду «інспектор праці»

На Волині завершено проведення ряду семінарів з представниками органів місцевого самоврядування, під час яких обговорено їхні повноваження та межі відповідальності.

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області провели трьохденні семінар-навчання для кандидатів на посаду інспекторів праці з метою реалізації статті 259 Кодексу Законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Основна мета проведення такого роду заходів – надання роз’яснювальної та консультативної допомоги в питанні здійснення контролю за додержанням законодавства про працю органами місцевого самоврядування.

У роботі семінар-навчання взяли участь: начальник Управління Держпраці у Волинській області Ростислав Стасько, перший заступник начальника Юрій Бондарчук, заступник начальника Ігор Кузьмінський, начальник відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Наталія Киричук, завідувач сектору юридичного забезпечення Сергій Соколов та представники Пенсійного фонду України у Волинській області.

19 липня проведено семінар-навчання для виконавчих органів Луцької міської ради, Заборольської, Княгининівської, Смолигівської сільських рад об’єднаних територіальних громад. 25 липня – для виконавчих органів Володимир-Волинської, Нововолинської, Устилузької міських рад, Зимнівської, Литовезької, Павлівської, Поромівської сільських рад об’єднаних територіальних громад. 27 липня – для виконавчих органів Ковельської міської ради, Голобської, Заболоттівської, Забродівської, Люблинецької, Швацької селищних та Велицької, Вишнівської, Дубівської, Колодяжненської, Поворської, Прилісненської, Самарівської сільських рад об’єднаних територіальних громад.

  

Начальник Управління Ростислав Стасько звернув увагу представників органів місцевого самоврядування на необхідність прийняття всіх необхідних організаційних, юридичних, кадрових рішень для впровадження нової системи контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

Основну увагу присутніх акцентовано на Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого Постановою КМУ від 26 квітня 2017 року № 295.

Посадові особи Управління наголосили, що здійснення контролю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій праці, оформлення трудових відносин покладається також на виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад.

Також начальник Управління наголосив, що посадові особи Волинського Управління Держпраці будуть здійснювати нагляд щодо забезпечення ефективного здійснення повноважень виконавчими органами міських рад міст обласного значення та об’єднаних територіальних громад та центральними органами виконавчої влади. Нагадаємо, що згадані повноваження визначені частиною третьою статті 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» та частиною другою статті 259 КЗпП України.

За результатами проведеного семінар-навчання визначено подальші кроки.

Заплановано провести навчання працівників уже створених виконавчих органів місцевого самоврядування, до повноважень яких віднесено питання здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, та забезпечити нагляд та координацію їх роботи.

Також буде надано методичну допомогу щодо реалізації делегованих повноважень представниками міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад, передбачених частиною третьою статті 34 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».