На засіданні колегії Волинського Управління Держпраці проаналізовано роботу та визначено пріоритети у роботі на майбутнє

6 квітня в Управлінні Держпраці у Волинській області відбулося засідання колегії, на якому підвели підсумки роботи за минулий рік та І квартал 2017 року, також визначили завдання щодо вдосконалення подальшої діяльності відомства.

Основну увагу було приділено результатам роботи державних інспекторів Управління в питанні здійснення державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці та у сфері дотримання трудового законодавства.

У своєму виступі Ростислав Стасько, начальник Волинського Управління Держпраці, зупинився на рівні виробничого травматизму на підприємствах України та області, відзначивши, що в лісовій галузі регіону протягом трьох місяців цього року сталося два нещасних випадки зі смертельним наслідком.

  

«На підприємствах регіону у першому кварталі сталося 4 смертельних нещасних випадки, з цих чотирьох – 2 працівника загинули під час виконання лісосічних робіт. Комісіями зі спецрозслідування встановлено, що всі нещасні випадки сталися з організаційних причин. Тому посилену увагу необхідно приділити лісовій галузі, в першу чергу проведенням превентивної роботи», — зазначив начальник Управління.

Також під час колегії відмічено, що протягом І кварталу 2017 року на 319 % зросла кількість письмових звернень громадян до Управління Держпраці. Уже надійшло 214 звернень, в той час коли у минулому році за цей період звернулося 67 осіб. Найбільш актуальними питаннями, з якими звертаються громадяни, є невиплата заробітної плати, індексації, розрахункових коштів при звільненні працівника та легалізація заробітної плати.

  

Начальник Волинського обласного центру зайнятості, Роман Романюк, запропонував продовжити проведення спільних семінар-нарад у кожному районі області з метою навчання та надання роз’яснень суб’єктам господарювання. Основною тематикою таких заходів визначено питання додержання законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов’язкове  державне соціальне страхування в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення.

  

Також на колегії прийнято рішення провести спільні засідання за участі посадових осіб Управління Держпраці та Волинського обласного об’єднання організацій роботодавців. З такою ініціативою виступив Володимир Цибульський, голова правління об’єднання, зауваживши, що одним з дієвих шляхів впливу на свідомість роботодавця є інформаційно-роз’яснювальна робота.

На завершення засідання колегії вирішено підписати тристоронній договір про співпрацю між Управлінням Держпраці у Волинській області, обласним центром зайнятості та обласним об’єднанням роботодавців.