На засіданні колегії проаналізовано роботу Волинського Управління Держпраці за 9 місяців 2016 року

В Управлінні Держпраці у Волинській області відбулося засідання колегії, на якому підвели підсумки роботи за 9 місяців 2016 року та визначили завдання щодо вдосконалення подальшої діяльності відомства.

Основну увагу було приділено результатам роботи державних інспекторів Управління в питанні здійснення державного нагляду у сфері промислової безпеки та охорони праці та у сфері дотримання трудового законодавства. Окремо зупинилися на рівні виробничого травматизму на підприємствах України та Волинської області.

img_2931  «Пріоритети у роботі залишаються незмінними – цілеспрямована робота на зменшення рівня заборгованості із заробітної плати працівникам області, недопущення виникнення нещасних випадків на підприємствах та дотримання вимог законодавства про працю в частині прав військовослужбовців та учасників АТО» — відкриваючи засідання колегії наголосив Ростислав Стасько, начальник Управління.

Стало відомо, що у результаті проведених перевірок за 9 місяців державними інспекторами виявлено 13 суб’єктів господарювання, які допустили заборгованість із виплати заробітної плати на загальну суму 13 805,9 тис. грн..

img_2915  img_2938

На сьогоднішній день 10 підприємств досі мають заборгованість, переважна більшість яких є вугільними підприємствами і фінансуються з бюджету держави. Ще одним порушником є ПАТ «Електротермометрія». На засіданні колегії були присутні представники ДП «Волиньвугілля» та ПАТ «Електротермометрія», які пояснили стан справ із виплатою заробітної плати та ознайомили присутніх із планами виходу із ситуації, що склалася.

Окремо зупинилися на рівні виробничого травматизму на підприємствах області. За словами завідувача сектору розслідування, аналізу та обліку аварій і виробничого травматизму Управління Ярослава Головки, на виробництві Волинської області протягом 9 місяців спостерігається ріст, як загального, так і смертельного травматизму.

img_2918  img_2915

Сталося 13 нещасних випадків зі смертельними наслідками, якщо у минулому році за такий же період – 6. Травми отримали 135 працівників, що на 13 більше ніж за 9 місяців 2015 року.

Основними причинами виникнення нещасних випадків є організаційні – 73%. Найбільший ріст смертельного травматизму відмічено на підприємствах агропромислового комплексу.

На засіданні колегії заслухали Олександра Чернишина, директора ДП «Колківське лісове господарство». Нагадаємо, що у Колківському лісгоспі з початку року сталося два смертельних нещасних випадки – один з лісорубом, другий з кранівником. Комісія зі спецрозслідування визнала обидва випадки пов’язаними з виробництвом.

За словами директора підприємства, у лісгоспі виконано всі заходи, які були зазначені у актах перевірок та приписах, звільнено інженера з охорони праці, натомість прийнято нового. Посилено роботу з недопущення виникнення виробничих нещасних випадків у майбутньому.

Представники Волинського обласного центру зайнятості, які взяли участь у роботі колегії, запропонували організувати проведення спільних семінар-нарад у кожному районі області з метою навчання та надання роз’яснень працівникам лісових господарств. Також запропоновано всі лісові господарства Волинської області внести в план перевірок Управління на 2017 рік.

На завершення засідання колегії було обговорено питання дотримання вимог законодавства про працю в частині прав військовослужбовців та учасників АТО. Начальник Управління вкотре наголосив: «Ті звернення громадян, які надходять до Управління від учасників антитерористичної операції – розглядаються першочергово».

Після виступу посадових осіб Управління та керівництва Волинського обласного військового комісаріату, прийнято рішення укласти угоду між Управлінням та військкоматом з метою захисту трудових прав громадян, які на Сході України захищають цілісність та суверенітет держави.

img_2971  img_2986