На особливому контролі – експлуатація димових та вентиляційних каналів

Питання безпечної експлуатації газового обладнання та використання газу в побуті, організації забезпечення своєчасного технічного обслуговування димових та вентиляційних каналів багатоквартирних житлових будинків, будинків приватного сектору та громадських будівель, за участі представників газорозподільних підприємств  та представни­ків місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, розглянуто у липні 2016 року на комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при Волинській облдержадміністрації.

Обговорено проблемні ситуації, що виникають при дотриманні Правил безпеки систем газопостачання під час експлуатації димових і вентиляційних каналів. Рішенням комісії зобов’язано власників (балансоутримувачів та/або орендарів (наймачів)) житлових будинків забезпечити вчасне проведення періодичних перевірок стану димових і вентиляційних каналів з оформленням відповідних актів.

Інспекторським  складом Управління Держпраці у Волинській області під час проведення планових заходів державного нагляду проводиться  інформаційно-роз’яснювальна робота та додатково акцентуються питання стосовно проведення якісного, вчасного, у повному обсязі технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання та побутових газових приладів, димових та вентиляційних каналів у межах своєї компетенції. Перевіряється якість і своєчасність виконання робіт з планового технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання, проводяться заходи по пропаганді безпечного користування газом у побуті.

Так, на підприємствах житлово-комунального господарства м.Луцька в ЖЕК №3, ЖЕК №7, ЖЕК №11, МЖК  та в містах обласного значення м. Нововолинську в ЖЕК №3 та в ЖЕК м. Володимир-Волинська за участю суб’єктів господарювання, що проводять перевірку та чищення димових і вентиляційних каналів, інспекторами Управління проведено семінар-наради із зазначених питань.

Управлінням Держпраці у Волинській області з початку року було перевірено 14 комунальних підприємств, при цьому виявлено 15 порушень недотримання вимог  безпечної експлуатації димових і вентиляційних каналів житлових і громадських будинків.