На підприємствах лісової галузі відмічено ріст смертельного травматизму

Посадові особи Управління Держпраці у Волинській області звернулися з листом до Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства з метою налагодження співпраці в напрямку недопущення виробничого травматизму зі смертельними наслідками.

Запропоновано своєчасно реагувати на порушників законодавства про охорону праці,  дотримуватися законності укладання договорів на проведення лісосічних робіт (наявність дозволів на виконання робіт з підвищеною небезпекою та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки).

З початку року, на виробництві в галузі лісового господарства України станом на початок листопада 2016 року смертельно травмовано 14 осіб проти 10 за аналогічний період 2015 року, з них 10 випадків — в державних лісогосподарських підприємствах, в приватних підприємствах 4.

Однією з причин росту травматизму є відсутність або недостатній контроль з боку керівників вищої та середньої ланки за дотриманням працівниками вимог безпеки під час виконання робіт, виробничої та трудової дисципліни, а з боку працівників – людський фактор, тому стан смертельного травматизму в лісовому господарстві в даний час викликає особливу тривогу.

Ріст смертельного травматизму зафіксовано у Рівненському, Волинському, Сумському, Львівському, Тернопільському, Хмельницькому, Черкаському Управліннях. У Закарпатському та Київському Управліннях — залишився на рівні минулого року.

Для вирішення даної проблеми росту смертельного травматизму в галузі лісового господарства необхідно підвищити рівень відповідальності суб’єктів господарювання за допущення нещасних випадків на виробництві, що сталися внаслідок порушення вимог статті 13 та працівників, що не дотримуються вимог ст.14  Закону України «Про охорону праці», підвищити відповідальність суб’єктів господарювання в разі виконання робіт та експлуатації обладнання підвищеної небезпеки без відповідних дозволів.